reklama

Nehodil by se vám domácí wellness koutek?

Wellness, spa, lázně nebo jen prostá sauna v městském bazénu, to vše jsou prostředky, jak něco udělat pro své zdraví a dobrou pohodu. Ne vždy se nám ale chce ven z domu, zvlášť když už začne být venku nevlídno a zima. Ochudit se o tyto zážitky ale nemusíme. Řešením je domácí wellness, který si můžeme vytvořit i v panelákovém bytě.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Dopřejte si domácí wellness, hýčkejte se a rozmazlujte (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com)

Udělejte si domácí wellness a podpořte svou imunitu a zdraví

Pokud milujete příjemně teplou vodu plnou bublinek, které masírují každý kousek vašeho těla, dělá vám dobře horký vzduch a odpočinek ve finské sauně, nebo máte raději léčivé infrapaprsky v infrasauně, jistě navštěvujete nejrůznější masážní salóny, veřejné sauny nebo městské bazény. Případně si dopřejete čas od času pobyt v některém z wellness zařízení, lázních nebo spa.

Jenže tohle hýčkání a rozmazlování něco stojí. Nejen, že musíte za takový relax platit (a někdy ne zcela zanedbatelnou sumu), ale musíte také mnohdy cestovat za svým vysněným zážitkem mnoho kilometrů. A teď si představte, že byste toto všechno měli na dosah ruky přímo u vás doma – ano, domácí wellness.

Vířivka ve vaně? Proč ne?
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Vířivka ve vaně? Proč ne?

Domácí wellness ovšem není jen účelná místnost podobná koupelně, ale speciální prostor, kam má každý člen rodiny možnost kdykoliv vstoupit, kde můžete nabrat nové síly, dokonale si odpočinout a zrelaxovat se. Čas na domácí wellness, svůj soukromý malý relax, potřebuje každý. A nezáleží na tom, zda vypnete pouze na pár hodin nebo si užijete rovnou relaxační víkend.

Saunu si můžete umístit třeba do ložnice
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Saunu si můžete umístit třeba do ložnice

Víte, že:

Slovo wellness znamená soulad duše, mysli i těla.

Sauna a vířivka jako základ domácí wellness pohody

Sauny můžeme rozdělit na několik základních typů:

Samostatným typem je sauna venkovní, která tvoří moderní a jedinečný prvek na zahradě nebo u domu. Může být finská, parní, kombinovaná nebo tvořená saunovým kontejnerem.

  • finská – má kromě celé řady jiných výhod blahodárné účinky na imunitní a kardiovaskulární systém těla, poskytne uvolnění unaveným svalům, navodí příjemné pocity relaxace a celkového uvolnění a vyplaví nečistoty. To vše při teplotách 80 až 110 °C a nízké vlhkosti vzduchu.
  • bio – je ideálním řešením pro ty, kterým vyhovují nižší teploty v rozmezí 40 až 60 °C a vlhkost vzduchu díky parnímu vyvíječi 50–80 %. Je to v podstatě kombinace mezi saunou a parní kabinou. V biosauně je příjemnější teplota a vyšší vlhkost, což je řešení také pro začátečníky, děti nebo kardiaky.
  • infrasauna – využívá infračervené záření k prohřátí těla a kloubů. Infračervené záření je neviditelné elektromagnetické záření, které zahřívá přímo tělo, aniž by ohřívalo okolní vzduch, jako tomu je u tradičních saun.
  • kombinovaná – představuje spojení výhod finské sauny nebo bio sauny a infrasauny. Můžete si tak užívat finské saunování a vypotit z těla nečistoty či prohřát a zregenerovat celé tělo díky infrazářičům.
  • parní kabina 
  • saunový kontejner

Oblíbenější proceduru, než poležet si ve vířivce, asi těžko najdete. Pobyt ve vířivce má prokazatelný vliv na svaly, klouby a posiluje krevní oběh. Navíc, pokud si naordinujete bublinkovou koupel s přáteli, si užijete i společnou zábavu.

Masážní vana vám uvolní svaly a bude působit blahodárně na celý organismus
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Masážní vana vám uvolní svaly a bude působit blahodárně na celý organismus

Ve vířivce můžeme absolvovat hydroterapii, která uvolňuje namožené a napjaté svalstvo a klouby, působí proti kardiovaskulárním onemocněním a posiluje krevní oběh. Také ale pomáhá proti artritidě a stresu, vyplavuje endorfiny, přispívá ke kvalitnímu spánku nebo zlepšuje vaši pokožku a uklidňuje alergické reakce.

Čas na domácí wellness potřebuje každý
Čas na domácí wellness potřebuje každý (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Nic nepročistí pleť i mysl tak rychle jako pár minut relaxu
Nic nepročistí pleť i mysl tak rychle jako pár minut relaxu (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Začněte domácí wellness s profi vybavením za příznivé ceny. Královská vana Delphina Royal Vision IV. generace nadchne svou prostorností, kvalitou masážních funkcí i nadčasovým designem, který vás nepřestane bavit ani po letech. Nechte hýčkat své tělo desítkami těch nejpropracovanějších masážních trysek na světě, které vám dovolí se dokonale uvolnit a zrelaxovat kdykoliv, kdy jen budete potřebovat. Ergonomicky tvarovaná masážní sedátka a lehátka, díky kterým se budete doslova vznášet, a nejvyšší dokonalost řemeslného zpracování, sahající až k těm nejmenším detailům, si vás získají a vy nebudete chtít z této vířivky ani odejít.

Každé, i domácí wellness by mělo obsahovat tyto části:

  • mokrá zóna (parní kabina, vířivka, ochlazovna, bazén nebo vana)
  • suchá zóna (převlékárna, odpočívárna)
  • tepelná zóna (finská sauna, infrasauna, solárium)

Suché a mokré části wellness na sebe musí navazovat. 

Zařídit si domácí wellness chce mít jisté zkušenosti. Než koupit produkty pochybné kvality nebo si pořídit něco, k čemu nebudeme mít později žádné využití, je lepší se svěřit do péče odborníků, kteří nám poradí. Jejich rady nám mohou i celkem dost peněz ušetřit.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů, rubrika Současné trendy; SPA Studio s.r.o.; saunujeme.cz; wellness-vision.cz

Publikováno: 5. 12. 2023, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová

Mohlo by vás dále zajímat

Jak správně naplánovat domácí welness koutek?

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Chtěli byste si doma postavit welness koutek? Odborník na SPA Vám poradí!