reklama

Babí léto: Období, které nabízí nespočet možností pro zábavu a relaxaci

Babí léto je jedno z nejkrásnějších období roku, kdy se krajina kolem nás postupně zahaluje do živých odstínů červené, oranžové a hnědé. Tato část roku je výjimečná tím, že nám přináší příjemné teploty a sluneční paprsky, které ztrácí na své intenzitě. Je zkrátka obdobím, které nabízí spoustu příležitostí pro zábavu a odpočinek, ať už je venku slunečno nebo prší. Užijte si tuto krásnou sezónu a vyberte si aktivity, které vám nejvíce vyhovují. Nastává čas pro relaxaci, objevování a tvoření krásných vzpomínek.

i (Zdroj: Unsplash)
Babí léto láká do přírody (Zdroj: Unsplash)

Babí léto za okny – aktivity pro slunečné dny

Venkovní sporty

Září a říjen jsou posledními měsíci, kdy si můžete užít letní venkovní sporty. Využijte posledních pár dnů k tenisu a volejbalu, a dokud je teplé počasí, určitě ještě vyzkoušejte paddleboarding, pokud jste to v létě nestihli.

Jízda na kole

Babí léto je ideální čas pro cyklistiku. Teploty jsou příjemné a okolní krajina nabízí nádherné výhledy na barevné listy stromů. Projděte se po cyklostezkách, objevujte nové trasy a užívejte si svobodu na kole.

Načerpejte poslední sluneční paprsky
i (Zdroj: Unsplash)
Načerpejte poslední sluneční paprsky

Výlet do lesa

Procházka nebo výlet do lesa v začátcích podzimu je zvlášť kouzelná záležitost. Barevné listí, houby a plody stromů tvoří překrásnou scenérii pro relaxaci. A jako bonus si odnesete nejen čistou mysl, ale jistě i pár hříbků nebo kaštanů.

Babí léto je ideální k návštěvě lesa
i (Zdroj: Pexels)
Babí léto je ideální k návštěvě lesa

Aktivity pro deštivé dny

Muzea nebo galerie

Kdykoliv jdete okolo, tak si říkáte, že už příště opravdu půjdete, ale nikdy nenastal ten správný čas? Deštivý den je zkrátka stvořený pro kulturní zážitek. Navštivte místní muzeum, galerii nebo historické místo a objevte umění, historii a kulturu zblízka.

Návštěva sauny

Návštěva sauny je v deštivých dnech zvlášť lákavou možností. Pobyt v sauně vám pomůže zahřát se a uvolnit se, ať už venku prší nebo fouká vítr. Po této relaxaci se budete cítit jako znovuzrození, a navíc tím podpoříte svůj imunitní systém v tomto náročném přechodu mezi horkým a sychravým počasím.

Saunování je skvělý způsob relaxace
i (Zdroj: Wellness Infinit Sen)
Saunování je skvělý způsob relaxace

Vaření společně

Chladné a škaredé dny jsou skvělou příležitostí pro společné vaření s rodinou nebo přáteli. Zkuste nové recepty, připravte si oblíbená jídla a užijte si chvíle strávené v kuchyni. Na sklonku léta je k dispozici mnoho sezónního ovoce. Co třeba výborný jablečný koláč?

Zdroj informací: Wellness Infinit Sen

Publikováno: 27. 9. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

Vše kolem saunování

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pan Pavel Hofrichter vysvětluje, jak se správně saunovat a poradí i majitelům sauny, jak se o ní starat.