reklama

Ani při špatném počasí nemusíte sedět doma. Vyrazte na výlet

Když je venku nevlídno a psa by nevyhnal, nemusíte sedět doma. Můžete se vydat na výlet, který zabaví celou rodinu, a přitom se nemusíte strachovat, že přijde bouřka či nějaké jiné překvápko. Připravili jsme pro vás tipy, které zabaví vás i celou vaši rodinu.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
I při špatném počasí vyrazte s dětmi na výlet za zábavou (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Vyrazit můžete například do Muzea rekordů a kuriozit, vnitřního rodinného zábavního parku nebo do historického podzemí v pohádkové Telči. Pokud máte doma malého vědce, nevynechejte unikátní projekční kouli, která v reálném čase promítá data zasílaná přímo z NASA a simuluje přírodní a vesmírné úkazy.

Pokud vás zastihne špatné počasí, nebo prostě jen chcete proložit venkovní radovánky i jinou zábavou, na Vysočině se nudit nebudete. Není nad to, odskočit si přímo z nevlídného počasí do bazénu. Přímo v Novém Městě mají Městské lázně, ve kterých se můžete těšit na plavecký bazén, relaxační část s masážními lavicemi, chrliči, divokou řekou a vířivkou. Nejmenší děti se mohou vyřádit v dětském bazénku se skluzavkou. Pořádný odpočinek zažijete ve wellness části se saunovým světem, s možností relaxačních koupelí a Kneippovým chodníkem.

Za aquaparkem vyrazte do Laguny v Třebíči. Kromě divoké řeky, masážních lůžek a vířivých van, se těšte také na 132 metrů dlouhý tobogán a podmořskou jeskyni s akváriem. Venku se nachází celoročně přístupný bazén se slanou vodou a samozřejmostí je také wellness zóna se čtyřmi saunami a ledopádem.

I když je špatné počasí, užijte si vodní hrátky
i (Zdroj: vysocina.eu)
I když je špatné počasí, užijte si vodní hrátky

Hledáte něco, co zabaví vaše děti na dlouhou dobu? Tak vyrazte do Jihlavy do Robinsonova parku, největšího rodinného zábavního parku na Vysočině. Najdete tu desítky atrakcí jako trampolíny, labyrint s rychloskluzavkou a tobogánem nebo pirátskou chýši.

S dětmi navštivte zábavní park
S dětmi navštivte zábavní park (Zdroj: Rodinný zábavný park Robinson)
Park je určen pro malé i velké děti
Park je určen pro malé i velké děti (Zdroj: Rodinný zábavný park Robinson)

V Pelhřimově bylo otevřeno jediné zařízení svého druhu ve střední Evropě – Muzeum rekordů a kuriozit. V pěti zrekonstruovaných patrech historické věže nashromáždili stovky exponátů, které jinde nenajdete a v expozici Zlaté české ručičky uvidíte světově ojedinělou kolekci unikátních výrobků, které vznikly na našem území.

Muzeum rekordů Pelhřimov je zárukou kvalitní zábavy
Muzeum rekordů Pelhřimov je zárukou kvalitní zábavy (Zdroj: vysocina.eu)
Čeká na vás oblíbený Kuky
Čeká na vás oblíbený Kuky (Zdroj: vysocina.eu)

Pokud vás zajímá spíš historie, nevynechejte prohlídku telčského podzemí, které se rozprostírá pod většinou domů na renesančním náměstí a pod zámkem. Chodby z přelomu 14. a 15. století jsou obestřeny mnoha pověstmi a dnes v nich na návštěvníky čeká zábavná multimediální expozice a prohlídka 150 metrů zpřístupněných cest.

Telčské podzemí je obestřeno tajemstvím
i (Zdroj: vysocina.eu)
Telčské podzemí je obestřeno tajemstvím

Máte doma malého vědce? V tom případě nesmíte vynechat jediné science centrum na Vysočině, které najdete v Ekotechnickém centru Alternátor v Třebíči. Sídlí v areálu bývalé Baťovy továrny a je rozděleno do pěti expozic. Nejzajímavější částí je Věda na kouli s unikátní projekční koulí, která simuluje přírodní a vesmírné úkazy a promítá data, která dodává v reálném čase NASA a její dceřiná větev NOAA.

Pro malé i velké vědce je tu Alternátor
Pro malé i velké vědce je tu Alternátor (Zdroj: Jakub Mertl)
Projekční koule simuluje přírodní a vesmírné úkazy
Projekční koule simuluje přírodní a vesmírné úkazy (Zdroj: Jakub Mertl)

Takovéto zařízení najdete momentálně pouze na dalších deseti místech v Evropě. Další expozice jsou zaměřeny na parní stroje a různé druhy energie na planetě. Součástí je mimo jiné část lopatky z větrné elektrárny, která zároveň slouží jako lezecká stěna.

Zdroj informací: vysocina.eu

Publikováno: 4. 3. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.