reklama

Ani při špatném počasí nemusíte sedět doma. Vyrazte na výlet

Když je venku nevlídno a psa by nevyhnal, nemusíte sedět doma. Můžete se vydat na výlet, který zabaví celou rodinu, a přitom se nemusíte strachovat, že přijde bouřka či nějaké jiné překvápko. Připravili jsme pro vás tipy, které zabaví vás i celou vaši rodinu.

I při špatném počasí vyrazte s dětmi na výlet za zábavou (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Vyrazit můžete například do Muzea rekordů a kuriozit, vnitřního rodinného zábavního parku nebo do historického podzemí v pohádkové Telči. Pokud máte doma malého vědce, nevynechejte unikátní projekční kouli, která v reálném čase promítá data zasílaná přímo z NASA a simuluje přírodní a vesmírné úkazy.

Pokud vás zastihne špatné počasí, nebo prostě jen chcete proložit venkovní radovánky i jinou zábavou, na Vysočině se nudit nebudete. Není nad to, odskočit si přímo z nevlídného počasí do bazénu. Přímo v Novém Městě mají Městské lázně, ve kterých se můžete těšit na plavecký bazén, relaxační část s masážními lavicemi, chrliči, divokou řekou a vířivkou. Nejmenší děti se mohou vyřádit v dětském bazénku se skluzavkou. Pořádný odpočinek zažijete ve wellness části se saunovým světem, s možností relaxačních koupelí a Kneippovým chodníkem.

Za aquaparkem vyrazte do Laguny v Třebíči. Kromě divoké řeky, masážních lůžek a vířivých van, se těšte také na 132 metrů dlouhý tobogán a podmořskou jeskyni s akváriem. Venku se nachází celoročně přístupný bazén se slanou vodou a samozřejmostí je také wellness zóna se čtyřmi saunami a ledopádem.

I když je špatné počasí, užijte si vodní hrátky
I když je špatné počasí, užijte si vodní hrátky (Zdroj: vysocina.eu)

Hledáte něco, co zabaví vaše děti na dlouhou dobu? Tak vyrazte do Jihlavy do Robinsonova parku, největšího rodinného zábavního parku na Vysočině. Najdete tu desítky atrakcí jako trampolíny, labyrint s rychloskluzavkou a tobogánem nebo pirátskou chýši.

S dětmi navštivte zábavní park
S dětmi navštivte zábavní park (Zdroj: Rodinný zábavný park Robinson)
Park je určen pro malé i velké děti
Park je určen pro malé i velké děti (Zdroj: Rodinný zábavný park Robinson)

V Pelhřimově bylo otevřeno jediné zařízení svého druhu ve střední Evropě – Muzeum rekordů a kuriozit. V pěti zrekonstruovaných patrech historické věže nashromáždili stovky exponátů, které jinde nenajdete a v expozici Zlaté české ručičky uvidíte světově ojedinělou kolekci unikátních výrobků, které vznikly na našem území.

Muzeum rekordů Pelhřimov je zárukou kvalitní zábavy
Muzeum rekordů Pelhřimov je zárukou kvalitní zábavy (Zdroj: vysocina.eu)
Čeká na vás oblíbený Kuky
Čeká na vás oblíbený Kuky (Zdroj: vysocina.eu)

Pokud vás zajímá spíš historie, nevynechejte prohlídku telčského podzemí, které se rozprostírá pod většinou domů na renesančním náměstí a pod zámkem. Chodby z přelomu 14. a 15. století jsou obestřeny mnoha pověstmi a dnes v nich na návštěvníky čeká zábavná multimediální expozice a prohlídka 150 metrů zpřístupněných cest.

Telčské podzemí je obestřeno tajemstvím
Telčské podzemí je obestřeno tajemstvím (Zdroj: vysocina.eu)

Máte doma malého vědce? V tom případě nesmíte vynechat jediné science centrum na Vysočině, které najdete v Ekotechnickém centru Alternátor v Třebíči. Sídlí v areálu bývalé Baťovy továrny a je rozděleno do pěti expozic. Nejzajímavější částí je Věda na kouli s unikátní projekční koulí, která simuluje přírodní a vesmírné úkazy a promítá data, která dodává v reálném čase NASA a její dceřiná větev NOAA.

Pro malé i velké vědce je tu Alternátor
Pro malé i velké vědce je tu Alternátor (Zdroj: Jakub Mertl)
Projekční koule simuluje přírodní a vesmírné úkazy
Projekční koule simuluje přírodní a vesmírné úkazy (Zdroj: Jakub Mertl)

Takovéto zařízení najdete momentálně pouze na dalších deseti místech v Evropě. Další expozice jsou zaměřeny na parní stroje a různé druhy energie na planetě. Součástí je mimo jiné část lopatky z větrné elektrárny, která zároveň slouží jako lezecká stěna.

Zdroj informací: vysocina.eu

Publikováno: 4. 3. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce