reklama

Pijte tento elixír každé ráno, budete zdraví a plní elánu

Obyčejný citron se nemusí jen vymačkat do čaje nebo na smažený řízek, jeho přednosti a síla jsou mnohem větší. Proto se mu v Láďově domácí lékárně dostane zasloužené pozornosti. Víte, jak si z něj připravit zázračný elixír, který prospěje vašemu zdraví?

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Elixír z citronové šťávy (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

V čem citronová šťáva pomůže?

Citron a šťáva z něj jsou sice známé pro svou kyselost, ale přesto si paradoxně dokáží poradit s překyselením organismu. Rovnováha mezi kyselinami a zásadami je v našem těle velmi důležitá, a to v každé jeho buňce. Hraje významnou roli pro udržení dobrého zdraví.

Citrony jsou plné vitaminů
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Citrony jsou plné vitaminů

Proč se bránit překyselení organismu? 

Při překyselení organismu vznikají často mnohé komplikace – tělo může být náchylnější k infekcím, vzniku alergií, potrápit může také chronická únava. Přijít mohou i problémy kostí a kloubů – artróza, osteoporóza. Nerovnováha zasahuje i další orgánové soustavy, a není tedy radno ji podceňovat.

Citron pomačkejte a rozkrojte
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Citron pomačkejte a rozkrojte

Jak se tedy překyselení organismu bránit? Je to snadné

I zde platí, že prevence je základ. Překyselení organismu můžete předcházet jednoduchým trikem. Jak na to? Do sklenice s vlažnou vodou vymačkejte trochu citronové šťávy - na dvě až tři deci vody použijte šťávu z poloviny citronu a užívejte každé ráno. A pokud se s mačkáním citronu perete, máme pro vás jeden trik – citron před jeho rozkrojením poválejte dlaní na lince. Další možností je vložit ho do misky s horkou vodou nebo do mikrovlnné trouby na zhruba 20 vteřin.

Jednoduše vymačkejte citronovou šťávu do sklenice s vodou
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Jednoduše vymačkejte citronovou šťávu do sklenice s vodou

Co citron ještě umí?

Další předností konzumace citronu, respektive citronové šťávy, je jeho pozitivní vliv na stárnutí. Ranní popíjení tohoto elixíru z citronové šťávy a vlažné vody po ránu nastartuje metabolismus a trávení. Krom toho ho využijete i jako desinfekci na drobné oděrky, umí odstraňovat skvrny a také pohlcovat pachy - stačí ho vložit rozkrojený do ledničky.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky; vitalplus.org

Publikováno: 21. 1. 2023, Autor: Lenka Tajbrová, Profil autora: Lenka Tajbrová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.