reklama

Nešiďte o Vánocích mazlíčky. Tohle cukroví jim můžete dopřát

Potěšte své psí kamarády o Vánocích domácím cukrovím. Je bez mouky a cukru, zato se spoustou zdravých surovin. Uvidíte, jak jim pamlsky zachutnají, a dokonce i prospějí. Můžete je používat nejen o svátcích, ale také při výcviku. A zachutnají jistě i kočkám.

Vánoční cukroví , které mohou i vaši psi (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Na zdravé cukroví pro pejsky si nachystejte:

  • 2 hrnky ovesných vloček
  • 1 banán
  • 1 mrkev
  • 1 vejce
  • 1 lžíci kokosového oleje
  • petrželku
  • mouku na vyválení
Připravte si všechny suroviny
Připravte si všechny suroviny (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Na zdravé psí cukroví si nejprve oloupejte banán a vidličkou ho rozmačkejte na kaši. Mrkev nastrouhejte na jemném struhadle.

Mrkev nastrouhejte najemno
Mrkev nastrouhejte najemno (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Pak přidejte všechny ostatní suroviny – rozklepněte vajíčko, přisypejte vločky a vmíchejte lžíci kokosového oleje. Petrželku nasekejte nebo nastříhejte na drobnější kousky. Rukama nebo robotem vypracujte nelepivé těsto. Těsto vyklopte na vál posypaný moukou. Vyválejte placku asi 1 cm vysokou. Pak už si vezměte na pomoc oblíbená vykrajovátka a vykrajujte tvary.

Vyválejte plát a vykrajujte tvary
Vyválejte plát a vykrajujte tvary (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Pokládejte na plech vyložený pečicím papírem. Pečte na 180 °C asi 20 minut, až budou mít pěknou zlatou barvu. 

Cukroví vypadá opravdu skvěle
Cukroví vypadá opravdu skvěle (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Banán je lehce stravitelnou surovinou, která je vhodná i pro zvířata, a můžete ho proto do cukroví pro psy v klidu použít. Dodá rychle energii díky množství sacharidů. Obsahuje draslík, který spolu se sodíkem řídí přívod živin do buněk. Najdete v něm vitaminy A, B a C. Je prevencí vzniku vysokého tlaku, posiluje imunitní systém a také uklidňuje, přispívá k dobré náladě a k lepšímu spánku.

Troška kokosového oleje také není na škodu. Krom vitaminů A a C v něm najdete i E. Je bez cholesterolu, zato s velkým množstvím antioxidantů. Působí také proti bakteriím, virům a plísním, je přírodní antibiotikum.

Formičky budou jako nové
Formičky budou jako nové (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

A když už budete u toho tvoření s formičkami, pusťte se ještě před pečením vánočního cukroví do vyčištění formiček. Možná už nejsou po letech práce v nejlepší kondici. Zašlý lesk jim vrátíte úplně jednoduše. Dejte formičky do hrnce s vodou a postavte na plotnu. Jakmile se voda začne vařit, nasypte do ní 2 sáčky kypřicího prášku do pečiva. Po deseti minutách můžete formičky vyndat a uvidíte ten rozdíl.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Připrave pejskům nanuky:

Publikováno: 8. 12. 2021, Autor: Lenka Tajbrová, Profil autora: Lenka Tajbrová