Kategorie:Domácnost

+26
. Redakce Redakce

Proč je jmelí symbolem Vánoc i zárukou zdraví a štěstí? My to víme!

Jmelí bílé bylo zaručeným všelékem snad proti všem nemocem už ve středověku a jeho přesvědčivé léčivé účinky se využívají i dnes. S Vánocemi se spojuje hlavně proto, že je stále zelené a roste z nebe, což lidem připadá tajemné a ve svátečním čase mívají chuť na trochu magie a věštění. Zkuste to taky, přinejmenším se dobře pobavíte. A víte, že si ho můžete i sami vypěstovat?

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Simona Sedláčková Simona Sedláčková

Adventní věnec do garsonky se suchým vzduchem

Také chodíte kolem nádherných adventních věnců v obchodech, a říkáte si, že jsou na malý stůl moc velké? Nebo že věnce z větviček jehličnanů v suchém bytě dlouho nevydrží a do Vánoc opadají? Snadná pomoc, vyrobíme si společně malý adventní věnec, který vydrží navěky.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Přírodní vánoční dekorace: adventní věnec v rustikálně romantickém stylu

Snad v žádné rodině, v žádné domácnosti nechybí před Vánocemi adventní věnec. Co si letos udělat adventní věnec, který kombinuje venkovský styl s romantikou? Nejlepší na něm ale je, že tuhle přírodní vánoční dekoraci s voňavými jedlovými šiškami okolo zářivě červené poinsettie vytvoříte snadno a rychle. A adventní čas může začít…

Domácnost > Tradice a svátky
Moderní adventní svícen se sukulenty
Moderní adventní svícen se sukulenty
+26
. Oldřich Navrátil Oldřich Navrátil

Moderní adventní svícen se sukulenty

Tuto neděli už budeme zapalovat první adventní svíčku! Ale ta nemusí být jenom na tradičním věnci. Jak ji můžeme zakomponovat do moderní dekorace, nám ukáže floristka Aneta Svobodová.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Vánoční inspirace Ládi Hrušky: Adventní věnec z plechovek

Rok co rok člověk přemýšlí, jak vytvořit co nejkrásnější předvánoční dekorace. Pokud máte pocit, že vás klasický adventní věnec už nebaví a je čas na změnu, vyrobte si s Láďou Hruškou vychytaný adventní věnec z plechovek. Budete ho mít za chvíli hotový, nepřijde vás na moc a stejně nakonec zjistíte, že to, co si uděláte sami, je to nejhezčí, nejzábavnější a nejcennější, a že strčí kupované věnce do kapsy!

Domácnost > Tradice a svátky