Kategorie:Domácnost

+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Hezky česky: DIY vítací cedulka na dveře

Na vítacích cedulkách se to poslední dobou hemží anglickými slogany jako „Welcome“, a přesto se nejedná o žádný novodobý import. Vždyť už naši předci vítali své návštěvy cedulkami s nápisy typu „Host do domu, Bůh do domu“. Pojďme tedy tento pěkný uvítací rituál oprášit a vyrobme si s pomocí Ládi Hrušky hezkou českou cedulku.

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Jak levně vyrobit policovou sestavu bez hřebíků

Úložného prostoru v domácnosti není nikdy dost. A když se rozhodneme, že si nějakou pěknou poličku koupíme, mnohdy nás odradí její cena. Naštěstí nám Láďa Hruška prozradí postup, jak si takovou jednu pěknou a bytelnou policovou sestavu v natur stylu levně a navíc bez hřebíků vyrobit.

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Petra Marková Petra Marková

Udělejte si stojan na noviny, když už nevíte kam s nimi

Také už nevíte kam s těmi všemi nepřečtenými časopisy a novinami, na které přes den a někdy i přes celý týden nezbývá čas. Kam tedy s nimi? Co takhle do vlastnoručně vyrobeného stojánku podle našeho návodu krok za kokem. Do něho všechny nedočtené noviny a časopisy odložíte, aby počkaly na odpoledne nebo na víkend.

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Ivana Kropáčková  Ivana Kropáčková

Jak ušetřit energii v kuchyni a jak správně skladovat potraviny: Kam co dát a neplýtvat

Od nového roku zdražily energie – především elektřina, tak se vám jistě bude budou hodit tipy, jak ušetřit energie v kuchyni i jak skladovat potraviny, abyste je nemuseli vyhazovat. Jídlo totiž ztrácí nesprávným skladováním až devadesát procent živin a minerálů. Také se rychleji kazí, prochází mu trvanlivost, plesniví. Z větší míry můžete takovým zbytečným ztrátám zabránit, když budete vědět, kde jaká potravina vydrží déle čerstvá.

Domácnost > Rady do domácnosti