Kategorie:Domácnost

+26
. Redakce Redakce

Co dělá Vánoce? Doma upečená vánočka!

Nad vůni a chuť doma upečené vánočky prostě není. A právě vánočka u nás dělá ty pravé Vánoce. Je symbolem života a plodnosti a má být z devíti pramenů: spodní symbolizují oheň, vodu, vítr a vzduch, prostřední cit, vůli a rozum, dva nahoře vědění a lásku. Pokud máte pocit, že upéct vánočku doma je příliš složité, tak zkuste recept vánočku z těsta kynutého nebo nekynutého a uvidíte, že to zvládnete! Tak hurá do toho!

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Vánoce podle tradice: V červené a bílé barvě

Také patříte k lidem, kteří barevné vánoční experimenty rádi přenechají druhým, a zůstáváte u osvědčené červené a bílé barvy? Pokud jste si jisti, že letos, stejně jako loni a patrně i příští rok budou vaše Vánoce stále ve stejných barvách, můžete si dovolit více investovat, a nazdobit doslova celý dům či byt. Začněte od vstupních dveří a skončete v ložnici.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Jak vyrobit sněhuláka, který vydrží celou zimu a zaručeně nikdy neroztaje

Sněhulák vždy patřil a patří k zimním radovánkám. Jen máme bohužel kvůli nedostatku sněhu stále méně příležitostí k tomu, abychom si ho postavili. S tím, že už v zimě nenapadne pořádná sněhová peřina, se nějak budeme muset asi smířit, ale to ještě neznamená, že bychom se museli vzdát stavění sněhuláka. Láďa Hruška nám ukáže, jak si vyrobit krásného sněhuláka, který nám nikdy neroztaje a vydrží celou zimu.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Netradiční vánoční stromky: 8 nápadů na stromečky pro lidi s fantazií

Bez nazdobeného stromku si Vánoce snad ani neumíme představit, ale čím dál více lidem je líto uříznutých stromečků, pro pár dní vánoční atmosféry. Je tu ještě alternativa stromků umělých, ale co si budeme nalhávat, ty moc parády nenadělají. Pokud patříte mezi kreativce s velkou představivostí, napadne vás možná ještě mnohem více možností, jak vánoční stromek nahradit. My vám přinášíme 8 nápadů.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Vánoční panna: Návod na vychytanou sváteční dekoraci

Vychytané nápady a zlepšováky se mohou týkat i sváteční výzdoby. Láďa Hruška má pro vás inspiraci na vychytanou vánoční dekoraci, jakou dozajista nikde nekoupíte. Pokud se vám na půdě povaluje stará krejčovská panna, setřete z ní prach a vytvořte z ní okouzlující vánoční vílu, která bude bdít nad slavnostní atmosférou u vás doma.

Domácnost > Tradice a svátky