Kategorie:Pěstujeme

+26
. Redakce Redakce

Tchynin jazyk, zamiokulkas a potos: Pokojovky pro nešikovné pěstitele

Také máte pocit, že ve vaší péči zhyne každá pokojová květina, kterou si domů přinesete, nejpozději do půl roku? Nejste v tom sami, někteří z nás takzvané „zelené ruce“ prostě nemají. Máme pro vás tři rostliny, které snesou i špatnou péči, a přesto dokážou růst. Tak to s těmi pokojovkami ještě jednou zkuste!

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Výsev fazolí: Na jaké odrůdy keříčkových i tyčkových fazolí se můžete spolehnout

Keříčkovým i tyčkových fazolím se daří bez ohledu na to, jak se zasejí. Poradíme, jak na výsev fazolí a na jaké odrůdy keříčkových i tyčkových fazolí se můžete spolehnout. A pokud chcete přitáhnout k zahradničení děti, vsaďte právě na fazole. Proč? Semena fazolí jsou dostatečně velká, aby je i ti nejmenší dovedli hravě zasít, rychle rostou a na záhonu jsou pěkně vidět, takže děti mohou průběžně sledovat výsledky svého snažení.

Zahrada > Pěstujeme
Jak přesazovat kaktusy? Opatrně, abyste se nepopíchali!
Jak přesazovat kaktusy? Opatrně, abyste se nepopíchali!
+26
. Redakce Redakce

Jak přesadit kaktusy? Opatrně, abyste se nepopíchali!

O kaktusech se říká, že jsou to ideální rostliny pro líné a zapomnětlivé pěstitele. Ale není to pravda, i pichlaví krasavci mají své nároky. Nejvhodnější dobou na přesazování je velmi časné jaro nebo zase pozdní léto – tedy vždy doba stagnace růstu. Poradíme vám, jak přesazovat kaktusy, abyste si zbytečně nepopíchali prsty, i když nemáte po ruce rukavice!

Zahrada > Pěstujeme