Kategorie:Zahradní dekorace

+26
. Redakce Redakce

Truhlíky, závěsné kapsy i osázené zdi aneb Když se místa nedostává, vybudujeme vertikální zahradu

Chybí vám prostor pro zahrádkaření? Pro skutečné zahradní nadšence to ještě nemusí být nepřekonatelná překážka. Kupodivu i nedostatek půdy na pěstování květin a zeleniny se dá řešit. Chce to jenom trochu dobrých nápadů a můžete sklízet úrodu z balkonu, ze stěny, zádveří i parapetu, a stejně tak se můžete radovat ze záplavy pestrobarevných květin.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Kam s větvičkami po stříhání keřů? Udělejte z nich ozdobný plůtek!

Jaro je tady a v zahradě je potřeba ještě zkrátit bujný porost keřů a stromků. Aby nám šla práce dobře a rychle od ruky, je třeba vybrat si na to správné nůžky. Ovšem po ostříhání větví nám vznikne problém, řečeno slovy klasika: Kam s ním? Proutí, mladé nárůsty a pružné větvičky. Drtič je nemá rád a pálit moc nejdou. Můžeme si z nich ale snadno vyrobit rovný nebo kulatý ozdobný plůtek kolem záhonku nebo stromku.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Jak se dá snadno prodloužit život dřevěnému zahradnímu nábytku: Zkuste lazuru

Že už lavička, pergola nebo zahradní domek nedělají moc velkou parádu? Ještě se jich nezbavujte, protože za pár korun a s trochou šikovnosti je můžete proměnit k nepoznání. Prodlužte jejich životnost lazurou! Příjemné počasí přímo vybízí k lakování a obnově nátěrů dřevěného nábytku a odpočinkových či dětských zákoutí.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Redakce Redakce

Zahradní nábytek: Proč jíst doma, když je venku hezky

Připravte se na teplé dny a večery. Proč jíst doma, když je venku hezky, že? Poradíme vám, jak si zvelebit svůj kousek zeleně, aby se vám zde během slunečných dní příjemně odpočívalo. Základem je kvalitní zahradní nábytek, ale také doplňky. Co by tedy nemělo na žádné zahradě chybět a na co se při výběru zaměřit?

Zahrada > Zahradní dekorace
Uzlíková houpačka z dřevěných hranolků
Uzlíková houpačka z dřevěných hranolků
+26
. Redakce Redakce

Uzlíková houpačka z dřevěných hranolků

Znáte něco lepšího na zahradní dovádění, než je pořádná houpačka? Létat co nejvýš, s větrem ve vlasech… A takovou dřevěnou houpačku z dřevěných hranolků zvládnete svým dětem vyrobit sami. Ukážeme vám, jak na to!

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Redakce Redakce

Dýňových fanoušků je v Čechách, na Moravě a ve Slezsku stále víc: Čas dýní zralých…

Podzim patří dýňobraní. A svátek dýní zapouští pomalu i v Česku své kořeny. V anglosaském prostředí rozsvícené vydlabané dýně označují dům, kam mohou děti přijít na halloweenskou koledu. Tento zvyk se u nás neuchytil, ale dýni přede dveřmi nebo za oknem jistě nic nezkazíte. Je to nádherná podzimní dekorace, jíž můžete přisoudit smysl a význam podle libosti. A jak je vidět z vašich příspěvků, dýňových fanoušků je stále víc, takže oslavit čas jejich zrání, vůbec není od věci.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

DIY ozdobný květináč na bylinky: Pohrajte si s kamínky

Ozdobné keramické obaly a květináče nestojí zrovna málo. Proto se vyplatí pohrát si s kamínky a vytvořit neopakovatelný DIY originál. Pro začátek stačí jít na procházku do přírody a nasbírat si pár zajímavých oblázků. A už se můžete podle našeho návodu pustit do tvoření ozdobného květináče na bylinky.

Zahrada > Zahradní dekorace