Kategorie:Zahradní dekorace

+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Žijeme na zahradě: Okrasný nášlapný chodníček ve tvaru listů rebarbory

Zvažujete-li, že v rámci zvelebování své zahrady vylepšíte trávník chodníčkem tvořeným nášlapnými kameny, ale obyčejné placaté kameny vám připadají příliš nudné, nebojte se zapojit fantazii. Ládi Hruška vám spolu s kreativní Marcelkou Lacinovou ukážou, jak si jednoduše a bez zbytečně vysokých nákladů vytvořit okrasné nášlapy ve tvaru listů rebarbory.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Hana Hořáková Hana Hořáková

Betonové koryto na květiny

Nejrůznější betonové dekorace, květináče a truhlíky na zahradu jsou velmi oblíbené a jejich výroba není nijak složitá. Betonová koryta je vhodná dělat v době kdy máte volné záhonky, tedy po sklizni. Ale nic vám nebrání si je udělat kdykoliv jindy kdy to počasí dovolí a máte kus volného záhonku nebo pole, kde nic neroste.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Bylinkový šnek na zahradě nám bude dělat radost několik let

Šneka na zahradě moc rádi nevidíme, ale bylinkový nám bude dělat radost. Zasadíme si do něj bylinky, takže při vaření stačí jen si odskočit a utrhnout je čerstvé, a ještě k tomu bude tvořit dekorativní prvek zahrady. Dřevěná palisáda, kterou si vystavíme na míru naší zahradě, se dá zvládnout za jedno odpoledne a těšit se z ní můžeme několik let.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Renovace zahradní lavice s dubovým sedákem a opěradlem krok za krokem

Zahradní lavice vydržela mnoho sezon venku v zimě i v létě, konstrukce byla už několikrát přetřená, ale teď by potřebovaly renovaci sedák a opěradlo, které jsou z kvalitního dubového dřeva. Pomocí barev, lazur, pily a brusky ji proměníme tak, že bude vypadat jako nová a ještě dlouho nám bude dobře sloužit. Tady je návod krok za krokem, jak na renovaci zahradní lavice s dubovým sedákem a opěradlem.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Redakce Redakce

11 tipů, co se dá dělat se zahradním nábytkem: Nápad máme pro každého!

Pokud v létě trávíte volný čas na zahradě, neobejdete se bez zahradního nábytku, abyste si mohli pěkně v klidu posedět a pohodlně relaxovat. Ale i ten nejpraktičtější a nejodolnější se časem opotřebuje a poškodí. Co se dá teď dělat? V podstatě jsou tři možnosti: koupit nový, stávají opravit nebo si ho sami vyrobit. Kterou cestu si zvolíte vy? Tipy a nápady máme pro každého!

Zahrada > Zahradní dekorace