Kategorie:Zahradní dekorace

+26
. Redakce Redakce

Netradiční lavičky do zahrady: Kterou si vyberete?

Součástí každé zahrady by měla být pěkná lavička, abychom si měli kde po práci odpočinout a pokochat se pohledem na výsledky svého zahradničení. Lavičky však mohou být úplně obyčejné nebo naopak zvláštní, romantické či nápadité, z recyklovaných materiálů… Máme pro vás tipy na všechny způsoby. Jenom ty obyčejné chybějí!

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Hana Hořáková Hana Hořáková

Zahradní dekorace: Kouzelné domečky ze starého dřeva

Staré, už ztrouchnivělé kousky dřeva, například podlážky od lešení na konci roztřepené stářím, jsou skvělý materiál na výrobu tajemných domečků, které se mohou stát originální zahradní dekorací. A pak už jen stačí otevřít pomyslná vrátka a vejít do světa fantazie.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Zahradní lavice ze starých židlí: Návod krok za krokem

Čas od času uděláme probírku „pokladů“ na půdě či ve stodole a mimo jiné na nás vykoukne také nefunkční nábytek. Tentokrát to byly židle snad ještě po prababičce a kdovíjakých pra…. Omšelé, různě barevné i různých tvarů a stupňů opotřebovanosti. Vyhodit nebo ještě použít? Rozhodli jsme se z nich vyrobit zahradní lavici - a tady je návod krok za krokem.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Jak vyrobit stolek z kabelové cívky: Návod krok za krokem

Starší kabelová cívka jde s trochou fantazie proměnit v hezký přírodní stolek s provazovým povrchem. Cívky se dají sehnat na internetu, v bazaru nebo po známých. Cívku tvoří střed, spojený tyčemi a obalem z papíru, a vrchní a spodní kulatá; deska z překližky. Jde o cívku z menších kabelů, která není tvořená masivním dřevem stlučeným hřebíky. Tady je návod krok za krokem, jak takový pěkný stolek z kabelové cívky vyrobit.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Vychytaná dekorace na zahradu: Houby ze sádry

Pokud se vám líbí různé roztomilé dekorace na zahrádce, a máte pocit, že sádrovým trpaslíkům už odzvonilo, nechte se inspirovat vychytaným nápadem - díky Láďovi Hruškovi a paní Marcele Davídkové vám na zahradě vyrostou ty nejkrásnější houby… a to nejen po dešti!

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Vychytané květináče ze zbytku cementu a starých hadrů

Možná i vy jste doma dělali nějaké stavební úpravy a zbylo vám trochu cementu. Pokud přemýšlíte, jak ho dále zužitkovat než ztvrdne, Láďa Hruška má pro vás tip na jeho fantastické využití! Věřte tomu nebo ne, ale ze zbytku cementu a starých, nepotřebných hadrů se dají vyrobit vychytané květináče

Zahrada > Zahradní dekorace