Kategorie:Zahrada

Aby byl venkovní nábytek z borovice co nejpevnější a nejodolnější, vyrábí se z tvrdého dřeva – husté vnitřní části kmene stromu.
Aby byl venkovní nábytek z borovice co nejpevnější a nejodolnější, vyrábí se z tvrdého dřeva – husté vnitřní části kmene stromu.
+26
. Simona Sedláčková Simona Sedláčková

Jak vybírat zahradní nábytek: Zamyslete se, co bude vaší zahradě opravdu slušet

Korunou každé terasy či obytné zahrady je krásný, pohodlný a zároveň praktický zahradní nábytek. V obchodech najdete nepřeberný výběr židlí, lehátek i stolů, z různých materiálů i v nejrůznějších stylech. Víte si ale rady s tím, jaký nábytek je pro vás ten nejlepší?

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Svatá Tonička (12. 6.) mívá často uplakaná očička aneb červen v lidové meteorologii

Červen je měsícem přelomovým. Hned 1. 6. totiž začíná meteorologické léto a 21. 6. léto astronomické, kdy je na severní polokouli nejdelší den a na jižní naopak nejdelší noc. Ve všech oblastech s nadmořskou výškou přibližně 600 m a nižší během června začíná vegetační léto s průměrnými denními teplotami nad 15 °C.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Jak si udělat kopřivovou jíchu: Tekuté přírodní hnojivo, které nic nestojí

Jícha, nebo chcete-li rostlinný výluh či zákvas, obsahuje především pro rostliny cenný dusík, ale i další účinné látky. Kopřivová jícha je nejpoužívanější a nejznámější tekuté hnojivo, použít se dá také například přeslička, kostival, heřmánek, bršlice kozí noha, máta, pampeliška, ale i listy rajčat, kapusty nebo červené řepy. Zkusíte si tohle super hnojivo vyrobit?

Zahrada > Pěstujeme