Kategorie:Zahrada

Staňte se hoteliérem! Postavte na své zahradě hotel pro hmyz 2
Staňte se hoteliérem! Postavte na své zahradě hotel pro hmyz 2
+26
. Simona Sedláčková Simona Sedláčková

Staňte se hoteliérem! Postavte na své zahradě hotel pro hmyz

Není hmyz, jako hmyz. Některé, škodlivé druhy se od sebe a své zahrady snažíme udržet v bezpečné vzdálenosti, ale většinu hmyzích přátel potřebujeme. Pokud toužíme po zdravé, krásné a produktivní zahradě, je třeba nastolit tzv. biologickou rovnováhu (půda, mikroorganizmy, rostliny a živočichové jsou ve vzájemně vyváženém poměru). Taková zahrada nám pak přináší spoustu radosti i užitku.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Jak si za trochu snahy užívat záplavu květin celé léto: Devět krasavic, kterým se daří i v truhlíku

V květináčích, truhlících či mísách pěstují jiřinky, begonie nebo třeba lilie ti, kdo nemají vlastní zahrádku a chtějí si dopřát své oblíbené letní květiny na balkoně nebo na terase. Cibulky nebo hlízy zasaďte do nádoby na přelomu dubna a května. Lilie je možné sázet dříve, naopak begonie jsou citlivější na chlad, a tak s jejich výsadbou nespěchejte.

Zahrada > Pěstujeme
Jak se postarat o květiny, když odjíždíte a nemáte spolehlivého souseda, který by je chodil zalévat: Jednoduchá závlaha  1
Jak se postarat o květiny, když odjíždíte a nemáte spolehlivého souseda, který by je chodil zalévat: Jednoduchá závlaha 1
+26
. Redakce Redakce

Jak se postarat o květiny, když odjíždíte a nemáte spolehlivého souseda, který by je chodil zalévat: Skleněné řešení

Závlaha z plastových lahví není nic nového pod sluncem, ale co zkusit využít sklo? A když skleněnou láhev ještě přiměřeně ozdobíte, bude nejen užitečná, ale i dekorativní, co říkáte?

Zahrada > Pěstujeme