Kategorie:Zahrada

+26
. Jaroslav Vanča Jaroslav Vanča

I za extrémního sucha můžeme najít houbařské poklady: Houbař na dovolené

Vysýchání země vinou nekončících veder pokračuje a houbařským rájem přestává být i ona příslovečně štědrá Šumava. V rámci své dovolené jsem se vydal na opačný pól naší republiky – do nejvyšších partií Krušných hor. A udělal jsem dobře; už v hostinci mezi místními jsem se dozvěděl, že zde porůznu rostou i hřibovité houby, prý „daleko od sebe“, zato však tvrdé a zdravé. Jako by i larvám bedlobytek (způsobujícím známou „červivost“ houbové dužniny) vysoké teploty a snížená vlhkost přestávaly svědčit…

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Redakce Redakce

Kalendář pro zahradníky: Srpen

Každý správný zahradník dobře ví, jakou pozornost jeho milovaná zahrádka právě potřebuje. Náš kalendář je pro něho jenom malým připomenutím. Ovšem pak je tu i skupina nadšených zahrádkářů začátečníků, kterým takový kalendář může pomoci překonat pochopitelnou počáteční bezradnost.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na víkend 28. a 29. července aneb Rychlé rady do zahrady

Jaká je předpověď počasí na poslední červencový víkend? Čekají nás tropy, většinou má být jasno až polojasno. Nejvyšší denní teploty překročí třicítku a ani v noci se moc neochladíme. Z veder se budou tvořit bouřky, ale jen někde, takže všichni se asi neochladíme. Co dělat na zahradě? Tady jsou naše rychlé rady: likvidujeme hnijící ovoce pod stromy, připravujeme se na uskladnění úrody, množíme a zmlazujeme odkvetlé trvalky a zaměříme se na hmyz, který zasluhuje naši ochranu.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Kalendář pro zahradníky: Červenec

Každý správný zahradník dobře ví, jakou pozornost jeho milovaná zahrádka právě potřebuje. Náš kalendář je pro něho jenom malým připomenutím. Ovšem pak je tu i skupina nadšených zahrádkářů začátečníků, kterým kalendář pro zahradníky: červenec, může pomoci překonat pochopitelnou počáteční bezradnost.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Jak a kdy se pustit do slunečnic: Líbí se vám víc obři, nebo spíš trpaslíci?

Květ slunečnice roční (Helianthus annuus) může být citronově žlutý, zlatožlutý - typicky slunečnicový, oranžový, červený, ale bílý a černý; jednoduchý, poloplný i plný. Slunečnicím se nejlépe daří na plně osluněném místě - a není se co divit, vždyť slunce mají tyto rostliny už v názvu. Poradíme, jak a kdy se pustit do pěstování slunečnic.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Mezi kakosty určitě najdete druh, který splní vaše očekávání

Kakosty (Geranium), květiny s nádhernými květy, najdete na slunci i ve stínu, v mokřadu i na prosluněné zídce. Dokážou růst v trsech i svými dlouhými výhony zcela nahradit trávník. Dříve podceňované kakosty se právem derou na výsluní zájmu. Rozhodně mají co nabídnout! Mezi kakosty si určitě najdete druh, který splní vaše očekávání

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Hana Hořáková Hana Hořáková

Betonové koryto na květiny

Nejrůznější betonové dekorace, květináče a truhlíky na zahradu jsou velmi oblíbené a jejich výroba není nijak složitá. Betonová koryta je vhodná dělat v době kdy máte volné záhonky, tedy po sklizni. Ale nic vám nebrání si je udělat kdykoliv jindy kdy to počasí dovolí a máte kus volného záhonku nebo pole, kde nic neroste.

Zahrada > Zahradní dekorace