Kategorie:Zahrada

Zahrádka na balkoně: Zatím zdobí balkon především ostruhatka
Zahrádka na balkoně: Zatím zdobí balkon především ostruhatka
+26
. Simona Sedláčková Simona Sedláčková

Zahrádka na balkoně: Za dva měsíce už můžete sbírat první rajčata i jahody

Jen co se s námi v kalendáři rozloučí zmrzlí muži a odezní nebezpečí pozdních mrazíků, můžeme osadit balkonové truhlíky a květináče nejen květinami, ale i drobným ovocem a zeleninou. Nechcete letos vyzkoušet třeba měsíční jahody a rajčata? Inspirujte se naším zahradničením na balkoně.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Kam s větvičkami po stříhání keřů? Udělejte z nich ozdobný plůtek!

Jaro je tady a v zahradě je potřeba ještě zkrátit bujný porost keřů a stromků. Aby nám šla práce dobře a rychle od ruky, je třeba vybrat si na to správné nůžky. Ovšem po ostříhání větví nám vznikne problém, řečeno slovy klasika: Kam s ním? Proutí, mladé nárůsty a pružné větvičky. Drtič je nemá rád a pálit moc nejdou. Můžeme si z nich ale snadno vyrobit rovný nebo kulatý ozdobný plůtek kolem záhonku nebo stromku.

Zahrada > Zahradní dekorace
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Jak udělat úložný prostor v garáži: Snížený podhled

Nedostatek úložného prostoru v dílně nebo garáži můžeme snadno vyřešit, použijeme-li policové a regálové systémy prodávané jako skládačky nebo přímo na míru vyrobené. I v úzké garáži se dá najít potřebný prostor na uložení věcí třeba pod stropem na sníženém podhledu. Vejdou se nám sem nejen pneumatiky ale i lyže, nebo třeba zahradní nářadí v přehledných plastových přepravkách. Možná se snížený podhled v garáži stane inspirací i pro vytvoření úložného prostoru v bytě.

Zahrada > Zahradní stavby
+26
. Redakce Redakce

Domečky pro hmyz patří do každé moderní zahrady

Proč zrovna do moderní zahrady? Tak si ji představte… Perfektní rovný trávník, pěkně upravené záhonky, žádné hromady klestí a nepořádek v koutě, jen sterilní dokonalost. Lidem se to možná líbí, ale ke každé zahradě patří i hmyz, jak škodlivý, tak především ten užitečný. A kromě toho, pěkný hmyzí domeček každé zahradě sluší!

Zahrada > Zahradní stavby
+26
. Zdena Nováčková Zdena Nováčková

Nepusťte si klíšťata k tělu! 5 domácích receptů na přírodní repelenty

Hledáte přírodní cestu ochrany před nebezpečnými klíšťaty, potom vás jistě zaujmou repelenty z bylin a koření. Vždyť dříve se proti klíšťatům bojovalo výhradně čistě přírodně, tak proč to nevyzkoušet i dnes. Nepusťte si klíšťata k tělu! Máme pro vás 5 domácích receptů na přírodní repelenty, které vás pomohou ochránit. A nezapomněli jsme ani na pejsky.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Jan Prášil Jan Prášil

Okurky na síti aneb Proč okurkám vertikální pěstování tolik svědčí

Proč vertikální pěstování okurkám svědčí? Protože okurka je popínavá liána, a když se pne po síti, velmi dobře prospívá. A i když je vertiko systém časově náročnější a nákladnější, výhody, které má oproti běžnému pěstování okurek v rovině, to bohatě vynahradí. Poradíme, jaké tedy jsou výhody a jaké zásady bychom měli dodržovat při pěstování okurek na síti.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na první květnový víkend: Co dělat na zahradě

Jaká je předpověď počasí na první květnový víkend a co dělat na zahradě? I když konec týdne je ve znamení bouřek a někde i krupobití, víkend má být o poznání příznivější, slunečný. Za zahradě se věnujte setí, vysazování, přesazování i pletí. A jestli se vám déšť vyhnul, tak zalévejte, zalévejte, zalévejte - a to nejen záhony, ale i trávník a stromy. Srážkový deficit je v celé republice a zrovna teď na jaře potřebují rostlinky hodně vláhy.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Kalendář pro zahradníky: Květen

Každý správný zahradník dobře ví, jakou pozornost jeho milovaná zahrádka právě potřebuje. Náš kalendář je pro něho jenom malým připomenutím. Ovšem pak je tu i skupina nadšených zahrádkářů začátečníků, kterým takový kalendář může pomoci překonat pochopitelnou počáteční bezradnost.

Zahrada > Rady na zahradu