reklama

Jak vytvořit moderní studentský pokoj pro teenegera

Tak, jak nám děti dorůstají a zvyšují svoje nároky na životní prostor, je potřeba jim přizpůsobit i dětský pokoj. Dospívající človíček se už nebude chtít obklopovat plyšáky a mít postýlku s nebesy. Je tedy nutné jim zařídit nejlépe kompletní rekonstrukci pokoje a přeměnit ho na studentský pokoj, ve kterém se budou cítit dobře, a přitom bude splňovat požadavky na vybavení.

i (Zdroj: Depositphotos.com)
Pokoj pro studenta a teenegera bude velmi osobitý (Zdroj: Depositphotos)

Studentský pokoj pro teenegera

Naše dítě nám pozvolna odrůstá dívčím nebo chlapeckým střevíčkům a najednou máme doma studenta. Tak, jak roste naše dítě, rostou i jeho nároky na prostor a to zejména v jeho pokoji. Je tedy na čase, abychom dětský pokojíček změnili na studentský pokoj. Co všechno by měl studentský pokoj pro teenegera splňovat a čím ho vybavit?

Židle
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Studentský pokoj pro teenegera by měl být útulný a praktický

Malba

Pokud jsme již v prvopočátku nevymalovali pouze bíle nebo v neutrální barvě, čeká nás pravděpodobně nejprve rozsáhlá přeměna stěn pokoje. Pro studentský pokoj zvolíme spíše tlumené, nepříliš jasné barvy, které svádí k rozptylování. Náš student, pokud není zrovna konzervativního ražení, nás stejně nejspíš donutí, aby pokoj měl podobu otlučených cihel či vězeňské cely. 

Malování
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Začneme vymalováním pokoje

Postel

Postel je a bude nejdůležitějším prvkem ve studentském pokoji. Hitem minulé sezóny se stal dánský nábytek a zejména postele, které se dají nastavit na tři různé velikosti od postýlky pro nemluvně s ohrádkou a zvýšeným patrem až po klasickou postel v rozměru 90 x 200 cm. Tyto postele se vyznačují zaoblenými rohy a čistou linií, vyrábí se ponejvíce v bílé barvě, takže nebudou rušivým elementem v jinak barevném pokoji. Čistý skandinávský styl dbá na eleganci a funkčnost.

Postel
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Postel pro teenegera už by měla být stejná jako pro dospělého člověka

Židle

Kdo má židli, ten si bydlí. Židle v současné podobě už není jednolitým kusem nábytku, ale roste zároveň s dítětem. Pokud myslíme dopředu, pořídíme potomkovi nastavitelnou židli, kterou jednoduše přeskládáme. Na začátku z ní máme batolecí židličku s pultíkem, z níž na nás prská svou první polévku a na konci ji využívá student, který měří 2 metry. Tyto židle jsou ergonomicky tvarované, musí splňovat všechny podmínky bezpečného používání i zdravotní nezávadnosti. Designově se tyto židle vyznačují jednoduchostí a přitom jsou moderní.

Ergonomická židle
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Židle pro studenta by měla být pevná a polohovatelná

Stůl

Pracovní nebo psací stůl by měl mít obdobné vlastnosti jako židle. Nastavitelnou výšku a nejlépe i polohovací pracovní desku, aby dětská a potažmo i studentská záda netrpěla skoliózou. Ideální je, pokud má psací stůl přídavné zásuvky, boční police nebo organizéry na psací potřeby nebo drobnosti. Pracovní deska by měla být dostatečně velká, aby se na ní dalo pohodlně psát a aby se sem vešel i počítač nebo notebook.

Pracovní stůl
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Pracovní stůl musí být hlavně praktický

Skříně a ostatní nábytek

Skříně není potřeba obměňovat, pokud jsou dostatečně bytelné a nejlépe z masivu, ošetřené zdravotně nezávadným nátěrem a používáním nepoškozené. Do skříní je možné ukládat stejně tak miminkovské dupačky jako šaty do tanečních. Dospívajícímu studentovi spíše dokoupíme několik polic na knihy nebo hudební nosiče a slečně v rozpuku pořídíme toaletní stolek se zrcadlem, aby nám soustavně neblokovala koupelnu. 

Úložné prostory
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Úložné prostory budou především pro oblečení a knihy

Doplňky

Na konečné úpravě studentského pokoje pro teenegera se raději budeme se svým potomkem podílet. Vyhneme se tak trapné situaci, kdy dcera nebude sdílet naše nadšení nad růžovými závěsy a syn ohrne nos nad kobercem s autodráhou. Naopak jim umožnímě kreativní doladění svého malého království a tvařme se přitom, že ghotic styl, jednorožčí dekorace a plakáty s oblíbenou punkovou kapelou vůbec nevidíme.

Dívčí pokoj
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Doplňky si studenti jistě připraví sami podle vlastního vkusu

Publikováno: 1. 9. 2019, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová