reklama

Vstupte do světa umělé inteligence

Koho by nelákala úprava fotografií, kdy si může vyretušovat vrásky, přibarvit vlasy, ubrat pár kilogramů nebo opravit nos? A co třeba aplikace, která vás přenese do dob renesance, do pravěku nebo na pirátskou loď? Ano, i takové možnosti dnes máme. Upravit fotografie pomocí umělé inteligence znamená zábavu pro celou rodinu i nápad, jak někoho obdarovat vkusně upravenou fotografií.

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Jak vypadá úprava fotografií pomocí umělé inteligence

Umělá inteligence je všude okolo nás a pomalu proniká do našich každodenních zvyků a do života jako celku. Pomáhá nám a někdy umí i pobavit. To je třeba v případě, pokud pracujeme s grafickými programy, kde je hlavním tématem úprava fotografií.

Zvláště dámy a slečny chtějí na svých fotkách vypadat mladě, svěže a krásně. Grafický program jim dokáže ubrat věk, vyretušovat vrásky, přebarvit oči a ženy díky takovému programu zázračně zhubnou. Ponechme stranou, jak moc taková úprava fotografií ovlivňuje životy zvláště mladých lidí, kteří jsou důrazem na zevnějšek někdy až posedlí, a pojďme si s fotografiemi a umělou inteligencí pohrát pro zábavu.

Mnoho aplikací, které na internetu najdeme, je zaměřeno právě na grafické úpravy fotek. Nemusíme proto chodit k fotografovi, který nám vhodné snímky udělá sám a podle potřeby je poupraví, aby výsledný efekt byl co nejlepší a nejpřirozenější. 

Kdo říkal, že Santa Klaus je starý pán?
i (Zdroj: Martina Pilzová)
Kdo říkal, že Santa Klaus je starý pán?

Zajímalo vás někdy, jak byste vypadali, kdybyste žili třeba v 15. století? Jak by vám slušela uniforma pilota aerolinek nebo jak mohl vypadat váš prapředek, obývající jeskyni a žvýkající sobí kožešinu? Nic snazšího.

Keltská bojovnice? Proč ne?
i (Zdroj: Martina Pilzová)
Keltská bojovnice? Proč ne?

Základem je mít několik kvalitních fotografií – alespoň 10 až 20 kousků. Ideální je, pokud budeme na každé fotografii mít jiný výraz nebo budeme foceni z jiného úhlu. A potom bude potřeba tyto fotografie nahrát do aplikace, která je zpracuje a na základě programu z nich vygeneruje sérii portrétů naší tváře v různých dobách či situacích. Rázem se tak staneme římským gladiátorem, princeznou, kosmonautem či upírem. Ano, umělá inteligence zvládne i takovéto libůstky. Stačí si vybrat ten správný program.

Překvapte své blízké dobovou fotografií
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Překvapte své blízké dobovou fotografií

Program na základě nahraných fotografií vytvoří portréty, které se ale musí protřídit a vyselektovat z nich ty nejzdařilejší. Z vybraných snímků si pak můžeme vytvořit buď samostatné fotografie, nebo tzv. tablo, kde budou všechny fotky najednou.

Každá z těchto fotografií by si také zasloužila zarámovat – a i zde je potřeba přemýšlet. Dobové fotky si žádají i dobový rám. To proto, aby lépe vynikly. 

Výsledné fotky je potřeba vytřídit a vybrat ty nejzdařilejší
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Výsledné fotky je potřeba vytřídit a vybrat ty nejzdařilejší

Tip redakce:

Vytvořte svým blízkým koláž nebo tablo z takto upravených snímků a máte pro ně originální dárek. 

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů, rubrika Útulný domov

Publikováno: před týdnem, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová