reklama

Řešení pro suché a poškozené vlasy najdete ve vaší spíži

Máte suché vlasy, nebo dokonce vlasy poškozené? Na vině může být spousta faktorů, především ale nesprávná péče. Dále to jsou povětrnostní podmínky, nesprávné mytí, nešetrné česání, chemické úpravy, nošení pokrývek hlavy. Běžné úpravy vlasů je vysušují a poškozují vlasová vlákna. Kromě šetrné úpravy nechávejte vlasy uschnout přirozeně. A vyrobte si domácí vlasovou masku.

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Jak ošetřit suché vlasy?

Suché vlasy postrádají hebkost a lesk, jsou tvrdší na dotek, ale zároveň jsou velmi křehké a třepí se.  Nejčastěji je na vině nesprávná péče v podobě nekvalitních vlasových produktů anebo kvůli časté tepelné úpravě. Příliš časté mytí suchým vlasům vůbec nesvědčí, protože je ještě více vysušuje. Důležité je nejen správné mytí, ale i následná péče pro poškozené a suché vlasy. Poškozené vlasy se mohou znehodnotit buď kvůli častému barvení či zesvětlování, nebo kvůli nesprávné péči o ně včetně fénování, kulmování, žehlení a špatnému česání.

Alespoň jednou týdně dopřejte svým vlasům regenerační a vyživující masku. Není ale nutné používat další chemii a kosmetické přípravky, místo toho se podívejte do spíže. 

Vyzkoušejte suché vlasy oživit vajíčkem, olejem a medem
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Vyzkoušejte suché vlasy oživit vajíčkem, olejem a medem

Budete potřebovat vajíčka, med a rostlinný olej. Regenerační masku na suché vlasy připravíte z 1 žloutku, 1 lžíce olivového oleje a 1 lžíce medu. Pokud si tento balzám na poškozené a suché vlasy natřete alespoň na půl hodiny a poté vlasy opláchnete, budou hydratované a vyživené.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 1. 6. 2024, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová