reklama

Přivítejte jaro rozkvetlým kruhem

Už jen pár dnů nás dělí od pádu vlády paní zimy. Je nejvyšší čas připravit si jarní výzdobu. Abychom se naladili na tu správnou jarní náladu, měli bychom se obklopit květinami, barvami a vším, co nám jaro bude připomínat. Jen tak můžeme zahnat zimní chmury a nečas.

i (Zdroj: Pavlína Wagnerová Málková)
Díky jarní výzdobě vám rozkvete interiér (Zdroj: Pavlína Wagnerová Málková)

Jarní výzdobou zaženeme chmury

Únor nám opět přináší bláto a plískanice, o jiskřícím se sněhu, tichu a nostalgii zimních dnů si můžeme nechat jen zdát. Je čas vyhnat tyto chmury veselejší náladou. Pojďme si vytvořit jarní výzdobu, která nám rozveselí poslední dny před příchodem jara, ale také díky tvoření na chvíli vypneme a odpočineme si.

Materiál na výrobu:

 • polystyrenová koule
 • kovový kruh
 • kamínky
 • umělé květiny
 • dekorační prvky
 • světelný řetěz
 • univerzální lepidlo
 • tavná pistole
 • štětec
 • nůžky
Materiál na výrobu
i (Zdroj: Pavlína Wagnerová Málková)
Materiál na výrobu

Je dobré mít po ruce kvalitní nůžky. Můžete je použít jak na stříhání papíru, látek, ale třeba i na zastřihávání stonků umělých květin či špejlí. Jen se vyvarujte používat je na stříhání drátů, břit by se zbytečně poškodil!

Fiskars nabízí univerzální nůžky jak pro praváky, tak pro leváky. Čepele jsou speciálně broušené, díky čemuž docílíte vysoce přesného střihání. Rukojeti z umělé hmoty jsou navržené na základě důkladného sledování přirozeného pohybu ruky, což přináší větší komfort a lepší ovládání nůžek. Při delší práci nedochází k únavě prstů a dlaní. 

Věděli jste, že:

 • Každý výrobek je před opuštěním továrny ručně zkoušen, aby se zajistilo, že obdržíte pouze prvotřídní nůžky?
 • Rok 2017 byl rokem 50. výročí nůžek Fiskars s oranžovými držadly?
 • Řada nůžek Moomin je inspirovaná postavičkami pohádkových Mumínků?

V sortimentu nůžek Fiskars naleznete kromě univerzálních také nůžky kuchyňské, na látku, ale také nůžky na vlasy a nehty. Nůžky řady Fiskars ReNew jsou vyrobeny z recyklovaných a obnovitelných materiálů a jsou plně recyklovatelné. Jsou přepracované s ohledem na udržitelnost a představují ekologicky šetrnější volbu pro všechny dnešní potřeby střihání v domácnosti.

Základem jarní výzdoby bude kruh a polystyrenová koule

Do lepidla vsypeme kamínky
i (Zdroj: Pavlína Wagnerová Málková)
Do lepidla vsypeme kamínky

Polystyrenovou kouli o průměru alespoň 10 cm rozřízneme napůl. Použijeme k tomu odlamovací nůž, tzv. kobercák. Na jednu polovinu naneseme štětcem univerzální lepidlo typu Herkules v dostatečné vrstvě. Povrch posypeme dekoračními kamínky po celé ploše.

Do koule vtlačíme kovový kruh
i (Zdroj: Pavlína Wagnerová Málková)
Do koule vtlačíme kovový kruh

Ještě do mokrého materiálu nůžkami vytvoříme drážku, do které zatlačíme kovový kruh. Kruh zvolíme dostatečně velký, já použila průměr 20 cm. Do drážky vkápneme ještě trochu lepidla a přitlačíme kamínky. Tím se povrch stane celistvým.

Připevníme světýlka
i (Zdroj: Pavlína Wagnerová Málková)
Připevníme světýlka

Než se pustíme do obmotání kruhu drátkem se světýlky, je dobré vyzkoušet jejich funkčnost. Ušetříme si pozdější problémy v případě, kdy tento krok vynecháme, vyrobíme celou jarní výzdobu a zjistíme, že světýlka nesvítí.

Drátem se světýlky obmotáme celý kruh
i (Zdroj: Pavlína Wagnerová Málková)
Drátem se světýlky obmotáme celý kruh

Náš tip: V obchodech seženete různě dlouhé světelné řetězy s různými způsoby napájení. Měděný drátek, na kterém jsou LED diody umístěny, je snadno tvarovatelný. Pokud použijete řetěz potažený bužírkou, bude potřeba jej na několika místech přichytit tavnou pistolí ke kruhu.

Na vrchol kruhu umístíme barevného motýla
i (Zdroj: Pavlína Wagnerová Málková)
Na vrchol kruhu umístíme barevného motýla

Kruh nyní nazdobíme. Začneme na vrcholu kruhu, kam tavnou pistolí přilepíme například barevného motýla z drátku. Místo něj můžeme použít stuhu, ze které uvážeme jednoduchou mašli, nebo větší květinu – záleží pouze na naší fantazii.

Květiny přilepíme z jedné strany kruhu
i (Zdroj: Pavlína Wagnerová Málková)
Květiny přilepíme z jedné strany kruhu

Po jedné straně nyní budeme postupně lepit květiny. Nůžkami odstřihneme jejich stonky, abychom získali větší plochu pro přilepení. Na naši jarní výzdobu jsem zvolila žlutou barvu květin, protože mám žlutou spojenou s jarem. Ale vy můžete použít jakékoliv oblíbené barvy i druhy květin.

Na závěr ještě celou jarní výzdobu doladíme zelenými lístky, můžeme přidat i třpytivé polystyrenové výlisky. Dekoraci umístíme na okno, stůl či komodu.

Náš tip:

Pokud chcete schovat krabičku s bateriemi od světýlek, je potřeba na začátku práce ve spodní části koule vyříznout ostrým nožem obdélník, do kterého krabičku vsunete. Místo řezáku můžete použít i rozžhavenou jehlici.

Zdroj informací: autorka článku

Publikováno: 18. 2. 2024, Autor: Pavlína Wagnerová Málková, Profil autora: Pavlína Wagnerová Málková