reklama

Víte, jak si pustit teplou vodu přes telefon? Rádi vám poradíme

Ovládání domácnosti přes mobil je hitem posledních let. Nejen pračku, vysavač či čističku vzduchu můžeme připojit na domácí wi-fi síť a ovládat přes telefon. Mobilní aplikací můžeme dokonce ovládat kompletně celý dům. Venkovní osvětlení, žaluzie i spuštění čerpadla na dálku nejsou výjimkou. Vymoženosti současné doby nám přinášejí neskutečné výhody. Co všechno můžeme ovládat naším telefonem, si povíme v následujícím článku.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Ovládání domácnosti přes mobil je naprosto běžná věc (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)

Ovládání domácnosti přes mobil

Každou chvíli čteme nějaké studie o tom, kolik času trávíme na svých mobilních telefonech a o škodlivosti tohoto vlivu na vývoj náš i našich dětí. Existují však situace, kdy telefony a tablety mohou pomáhat. Hitem posledních let se staly chytré domy. Ovládání domácnosti přes mobil nám nabízí neskutečné výhody.

Mobilní telefon můžeme každý den využívat i bez sebemenších výčitek svědomí. Praktické a naprosto všední věci nás provázejí každodenním životem a ovládání domácnosti přes mobil nám s tím může pomoct. Současná doba je hektická a jakákoliv pomoc a zjednodušení je pro nás obrovskou pomocí.

Ve spojení s chytrými domácnostmi jde ruku v ruce zkratka IOT, což v překladu znamená internet věcí. Tato síť nám pomáhá sdružovat ovládání všech chytrých věcí, jež doma máme. Jedná se např. o chytré domy, osvětlení, pračky i ledničky. S touto sítí máme možnost přes mobilní telefon nastavit třeba i venkovní osvětlení, aby se rozsvítilo se západem slunce, nebo si můžeme nastavit časovač na stažení žaluzií při nadměrném slunečním svitu.

U chytrých domů můžeme ovládat venkovní osvětlení i rolety
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
U chytrých domů můžeme ovládat venkovní osvětlení i rolety

Na dálku můžeme ovládat i chalupu, která je vzdálena až několik set kilometrů. Abychom nemuseli jezdit na venkovské sídlo o pár hodin dřív kvůli jejímu vytápění, nebo na vychladlém stavení mrznout, než jej vytopíme, stačí pouze na chytrém telefonu zapnout příslušnou aplikaci a chalupu tak ovládat.

Samozřejmě se musíme s ikonami chytré aplikace alespoň trochu seznámit. Jakmile víme, která k čemu slouží, ovládání vzdáleného sídla se stává zábavou. I sychravé víkendy se pak stávají komfortně stráveným časem. Ve chvíli, kdy klikneme např. na ikonku sluníčka, spustíme na dálku tepelné čerpadlo. Při našem příjezdu je pak chalupa vytopená na teplotu, kterou si předem zdáme. Úplně stejně si můžeme zapnout i ohřev vody. Jediným klikem si nastavíme teplotu vody, na kterou ji chceme takto ohřát.

I vytápění chalupy na dálku je možné
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
I vytápění chalupy na dálku je možné

Ovládání domácnosti přes mobil pomáhá i s teplou vodou

Ovládání domácnosti přes mobil nám pomůže i s ohřevem vody u nás doma. Pokud máme ve vodním systému instalované oběhové čerpadlo, můžeme je pustit právě přes tuto chytrou aplikaci. Jediným klikem spustíme čerpadlo, které následně pustí oběh teplé vody. Už nezažijeme nepříjemnou situaci, kdy při spuštění vody čekáme několik minut, než nám vůbec začne téct teplá voda. V mobilním telefonu si takto můžeme navíc nastavit přesný čas, kdy má oběhové čerpadlo pracovat.

Přes aplikaci můžeme ovládat i ohřev vody
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Přes aplikaci můžeme ovládat i ohřev vody

Chytrý dům bývá většinou integrován do jedné jediné aplikace, ve které jej ovládáme. Existují však další chytré věci, které je lepší ovládat samostatně podle typu zařízení. Např. výrobci praček vyvíjí své vlastní aplikace. Tyto aplikace jsou jednoduché a příslušná pračka se tak dá ovládat okamžitě bez zbytečných komplikací.

Výrobci praček vyvíjí své vlastní aplikace
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Výrobci praček vyvíjí své vlastní aplikace

Pračku si jen připojíme na domácí wi-fi síť a v tu chvíli ji přes aplikaci příslušné pračky ovládáme. Pokud máme navíc v mobilu nastavenou notifikaci, při doprání pračky nám telefon pípne, že máme prádlo vyprané.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů, rubrika Parťáci od fochu

Publikováno: 20. 1. 2024, Autor: Beata Boháčová, Profil autora: Beata Boháčová

Mohlo by vás dále zajímat

Víte jak funguje chytrá elektroinstalace

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pan Boris Kamenický představuje systém chytré elektroinstalace, který šetří Váš čas i peníze.