reklama

Proč mít pračku v kuchyni

Většina z nás touží po kuchyni, která bude sloužit nejen pro přípravu a vaření jídla, ale také jako místo pro setkávání rodiny. Stejně tak bychom chtěli mít z koupelny příjemné místo pro očistu a relaxaci. Obvykle sem ale musíme umístit i pračku, která zabere místo a koupelnu přiblíží spíš technické místnosti. Pomůže kompromis – pračka v kuchyni.

i (Zdroj: Oresi, s.r.o.)
Pračka v kuchyni je praktická záležitost, počítat ale musíte s větší hlučností (Zdroj: Oresi, s.r.o.)

V rodinných domech je umístění pračky mimo koupelnu i kuchyň snazší, také některé typy panelových bytů mají vedle koupelny komoru, do které se dají poměrně snadno zavést potřebné rozvody. V současnosti jsou někteří developeři osvícení a v novostavbách v bytech myslí na komoru s přívodem vody, elektriky a s odpadem, kam se dá umístit pračka i se sušičkou.

Pokud ani jednu z těchto možností nemáme, dá se pračka umístit i do kuchyně. A to jak v podstavné verzi, tak jako vestavba, ukrytá za dvířky kuchyně. Ta je z estetického a designového hlediska výhodnější. Jestli se rozhodujete, že si umístíte pračku v kuchyni, poraďte se v některém kuchyňském studiu.

Umístěním pračky v kuchyni budete mít vše krásně po ruce
i (Zdroj: Oresi, s.r.o.)
Umístěním pračky v kuchyni budete mít vše krásně po ruce

Výhody a nevýhody umístění pračky v kuchyni

Výhodou je, že se dá pračka v kuchyně umístit poměrně snadno, protože tu máme po ruce přívod vody, elektřinu i odpad. Musíme však počítat s tím, že při spuštění pračky v kuchyni přibude hluk, což je nepříjemné v případě, že je kuchyň součástí obývacího pokoje, jehož atmosféru už tak ruší provoz digestoře a myčky.

Pračka může být vestavná, krytá kuchyňskými dvířky
i (Zdroj: Oresi, s.r.o.)
Pračka může být vestavná, krytá kuchyňskými dvířky

Další nevýhodou je, že pokud nemáme skutečně velkou kuchyň, kde můžeme další skříňku využít pro úklidové a prací prostředky i pro další pomocníky potřebné při praní, musíme pro ně někde najít místo. Myslet musíme i na to, kde budeme shromažďovat špinavé prádlo, které musíme do kuchyně k vyprání přinést. Některé skvrny je dobré předeprat v ruce, nebo se na ně nanáší speciální prací prostředek, což také musíme učinit u umyvadla v koupelně.

Do vysoké skříně se vejde i sušička
i (Zdroj: Oresi, s.r.o.)
Do vysoké skříně se vejde i sušička

Jaký přístroj pořídit

Nevíte, jakou pračku do kuchyně zvolit? Poraďte! Navštivte prodejny a kuchyňské showroomy a zeptejte se prodejců na aktuální možnosti nákupu spotřebičů s bonusy, dárkovými sadami a speciálními slevami.

Tipy:

  • Jestli se pro vestavnou pračku v kuchyni rozhodnete, vybírejte model, který kapacitou odpovídá počtu členů rodiny, s co nejmenším počtem decibelů, a také energeticky úsporný a s malou spotřebou vody.
  • Úsporná je třída A++ nebo A+, (A+++ má vyšší pořizovací cenu) a se spotřebou do 40 litrů vody na jeden prací cyklus.
  • Pro komfort v kuchyni volte pračku s funkcí odložený start, prát můžete v době, kdy nikdo není doma.
  • Hodit se budou také funkce 6. Smysl, Fuzzy Logiq a samozřejmě AquaStop. 
  • Vestavné pračky jsou ideální do kuchyní majitelů, kteří kladou důraz na design, funkčnost a optimální využití prostoru. Spotřebiče mají jednoduchý tvar, proto se hodí k montáži do kuchyňské skříňky.
  • Vybírejte velká dvířka do bubnu pro snadné vkládání i vyndávání prádla
  • Vysoká stabilita praček (díky přednímu plnění) je  zárukou menších vibrací, což oceníte, když pračku ukryjete za kuchyňská dvířka

Zdroj informací: Oresi, s.r.o.

Publikováno: 25. 12. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce