reklama

Proměňte starou kravatu v andělského ochránce

Roztomilí vánoční andílci jsou oblíbenou sváteční dekorací. Naprosto originální andělské kamarády si můžete sami vyrobit z nejrůznějších dostupných materiálů, hodit se vám mohou třeba i staré kravaty.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Vánoční andílci z kravat poslouží jako originální sváteční dekorace (Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Vánoční andílci z domácí dílny

Než vyhodíte během předvánočního gruntování vysloužilé pánské vázanky do kontejneru na textil, dobře si je prohlédněte, protože z nich vyrobení vánoční andílci se budou hodit nejen jako dekorace na stromeček, ale kdekoliv v interiéru.

K jejich výrobě budete potřebovat ještě drobné dekorace jako stužky nebo zbytky vlny, pingpongový míček nebo velký korálek, z nichž uděláte andělíčkovi hlavičku, a pak tavnou pistoli. Ze staré vázanky odstřihněte dolní širší část, budoucí tělíčko, a horní nejtenčí část, budoucí ručičky.

Hodit se budou i stužky, provázky nebo pingpongové míčky
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Hodit se budou i stužky, provázky nebo pingpongové míčky

Hodit se bude i tavná pistole

Širší část kravaty svažte provázkem několik centimetrů pod horním okrajem tak, aby vznikl malý límeček, do něhož vsadíte hlavičku. Z horní úzké části vytvořte dutinku, které jen lehce zahnete okraje dovnitř. Dutinku pak upevněte tavnou pistoli na tělíčko a upravte podle toho, v jaké pozici chcete andělské ručky mít.

I vánoční andílci pochopitelně potřebují křídla, která vytvoříte například ze širší, třeba krajkové stuhy, z níž uděláte mašličku, kterou přichytíte tavnou pistolí figurce na zádech. Hlavičku nasaďte do límečku a přilepte na ni vlasy ze stříbrných třásniček, příze nebo jemné žluté vlny. Nakonec pak dokreslete figurkám jemné obličejíky.

Andělé jsou spolehliví ochránci krásných Vánoc
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Andělé jsou spolehliví ochránci krásných Vánoc

Co jste o vánočních andílcích možná nevěděli:

V záplavě svátečních dekorací má vánoční andílek své nenahraditelné místo. Andělé odpradávna symbolizují spojení člověka s nebeskými silami a jsou na jeho pozemské pouti laskavými pomocníky a ochránci. Vánoční andělé pak mají na starost hladký průběh svátků a vnášejí mír a klid do lidských duší i srdcí.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky; chytrazena.cz 

Publikováno: 12. 12. 2023, Autor: Romana Slaninová, Profil autora: Romana Slaninová