reklama

Sušení prádla jako hra. Zapojte děti do domácích prací!

Je tu podzim, a s ním i doba, kdy se sušení prádla přesouvá zvenku dovnitř. Sušáky „zdobí“ jindy útulné obytné místnosti a najednou už prádlo tak hezky nevoní. Je tu ale řešení – sušička prádla, která dokáže napodobit procesy provázející sušení prádla v přírodě. Přestože se o to podstatné postará sama, můžete zapojit děti a pojmout tuto část péče o domácnost jako hru. Užijete si tak společný čas a naučíte je, že i na každodenní povinnosti se dá dívat jako na zábavu.

i (Zdroj: Gorenje)
Sušička prádla usnadní život celé vaší rodině (Zdroj: Gorenje)

Čerstvý ozonizovaný vzduch, mírné teplo, sluníčko a svěží větřík pomohou prádlo usušit tak, aby vonělo. Je tu ale i jedno velké ale. Zatímco na jedné straně pomáhají sluneční paprsky prádlo usušit rychleji a ještě eliminují bakterie a pachy, na druhou stranu jejich působením blednou barvy. Navíc venku musí být hezky – ve vlhkém počasí bez sluníčka schne prádlo špatně.

Jsou tu ale sušičky, které přenesou svými technologiemi venkovní sušení do bezpečí domova, a navíc jdou ovládat i na dálku. Prádlo bude suché rychleji a voňavé, jako by schlo venku. Navíc bude i příjemně měkké a bez rizika poškození barev.

Sušení prádla v sušičce však má svá pravidla. Abychom si je lépe zapamatovali, co na první pohled nudné úkony proměnit v hru? Jakmile se to naučíte, sušení prádla v sušičce (a všechen ten volný čas navíc) bude jen o zábavě.

Hra první: Zkontrolujte etiketu

Pokud si nejste jisti, které oblečení do sušičky smí a které naopak ne, zkontrolujte etikety. Na oblečení z vlny či hedvábí většinou najdete symbol, který říká „nevhodné do sušičky“, protože obojí má při vysokých teplotách tendenci se srazit. Je ale třeba podotknout, že nové technologie v mnohém předbíhají dobu. Co ale platí stále je, že do sušičky nepatří oblečení s flitry, z umělé i přírodní kůže, gumy a oblečení potřísněné hořlavými látkami.

Sušička prádla šetří čas i peníze
i (Zdroj: Gorenje)
Sušička prádla šetří čas i peníze

Hra druhá: Oblečení roztřiďte

Pokaždé rozdělte oblečení podle materiálu a váhy. Je lepší sušit objemnější tkaniny jako džínovinu a ručníky odděleně, aby nepoškodily ty jemnější, jako jsou hedvábné kousky nebo spodní prádlo. Choulostivější oblečení sušte na nižší teplotu, odolnější prádlo snese i vyšší teplotu. Pokud tedy máte sušičku s tepelným čerpadlem, která na rozdíl od té obyčejné, co využívá jen horký vzduch, dokáže sušit právě i chladnějším vzduchem.

Hra třetí: Zkontrolujte kapsy

Ze všeho nejdříve zkontrolujte kapsy. Cizí předměty mohou snadno poškodit jak oblečení, tak sušičku, a pokud se jedná například o zapomenutou elektroniku, můžete se s ní rozloučit. Tato hra je obzvlášť zajímavá: nikdy totiž nevíte, na jaké poklady v kapsách narazíte.

Sušičky disponují též programy pro jemné a sportovní prádlo
i (Zdroj: Gorenje)
Sušičky disponují též programy pro jemné a sportovní prádlo

Hra čtvrtá: Ani málo, ani moc

Čím více prádla najednou, tím lépe. Jenže sušičky prádla takhle nefungují. Využívají cirkulaci horkého vzduchu, a pokud na proudění vzduchu v přeplněném bubnu není místo, nemají šanci prádlo vysušit. A když jsme u toho vzduchu – umístěte sušičku do dobře ventilovaného prostoru, kde se teplota drží mezi 10–25 °C. Sušičku nepokládejte na koberec ani přímo ke zdi, aby cirkulace fungovala správně.

Starší modely sušiček nezvládly ani větší kusy, například přikrývky. Oproti tomu ty nejnovější modely disponují funkcí TwinAir. Ta si díky maximální cirkulaci vzduchu hravě poradí i s objemnějšími tkaninami, které navíc zanechá krásně měkké, rovnoměrně vysušené a nepomačkané. A co víc – nezamotané!

Hra pátá: Mokré a suché dohromady nepatří

Nemíchejte mokré a suché oblečení, protože mokré by pořádně neproschlo.

Hra šestá: Věnujte se tomu, co máte rádi, s přehledem i na dálku

Když už budete v tom hraní, je tu ještě něco k dobru. Zatímco se sušička bude věnovat vašemu prádlu, klidně si můžete vyjít na procházku. S integrovanou wifi a ovládáním na dálku přes aplikaci ConnectLife budete mít o všem přehled. Můžete si tak užít svůj vlastní program, zatímco „se to“ usuší bez většího úsilí z vaší strany.

Horká novinka – sušička Gorenje D2NS83SW/CZ s funkcí NatureDry

Sušička Gorenje D2NS83SW/CZ s tepelným čerpadlem, senzorovou technologií, s integrovanou wifi a kapacitou až 8 kg prádla se inspirovala v přírodě. Má patentovanou technologii NatureDry napodobující procesy, které provázejí sušení prádla na čerstvém vzduchu. Novinka v nejúspornější třídě A+++ zvládne navíc díky přídavnému senzoru usušit i jemné tkaniny a sportovní oblečení. Mezi řadou programů nechybí velmi rychlý 89minutový, speciální program pro dokonale suché a měkké oblečení pro miminka nebo sanitační funkce SuperHygiene pro prádlo bez bakterií a plísní.

Sušička využívá patentovaný systém TwinAir s obousměrným foukáním vzduchu, má buben WaveActive s unikátní vlnovitou strukturou a speciální funkci AntiCrease – to vše zaručuje šetrnou péči a brání zmačkání prádla. Zajímavý je i program pro ložní prádlo, který využívá speciální algoritmus a je navržen tak, aby bránil zamotání velkých kusů prádla do sebe. K snadné obsluze přispívá i vnitřní osvětlení bubnu. Tichou sušičku pohání nejnovější typ účinného a úsporného motoru PowerPlusMotor; sušička má také integrovanou wifi a jde ji ovládat i na dálku přes aplikaci ConnectLife. Stojí 17 990 Kč.

Zdroj informací: Gorenje

Publikováno: 12. 10. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce