reklama

Ohřejte se na terase nebo na verandě i bez radiátoru

Chladné dny nás nutí zůstávat doma. Ale to by byla škoda, protože i když léto pomalu končí, nemusíme se omezovat a zkracovat nebo vynechávat pobyt na čerstvém vzduchu, zvlášť pokud máme pěknou terasu, verandu nebo balkon. Chtělo by to si tyto prostory nějak ohřát, abychom si díky pěknému posezení neuhnali nastuzení nebo vážnou nemoc. Proč to nezkusit s šikovným topidlem na terasu?

Ohřejte se i bez ohně. Jaké topidlo na terasu pořídit? (Zdroj: MEVA a.s.)

Topidlo na terase nám prodlouží léto

Není zbytečné, pořizovat si topidlo na terasu? Není! Konec léta s sebou většinou přináší chladné večery, občasné deště a vítr – a přitom bychom si ještě rádi poslední dny prázdnin a dovolených užili na čerstvém vzduchu. Na zahradě, nebo třeba jen na terase, na verandě nebo na balkoně, bychom nasávali večery a noci pod hvězdami, pořádali poslední grilovačky a párty v kruhu rodiny a přátel.

Škoda jen, že v takových dnech už bývá večer vcelku chladno. Chtělo by to mít terasu nebo balkon zateplené... anebo si zatopit. Jenže na balkoně si jaksi ohýnek nerozděláme, to by nám sousedi nepoděkovali. Na terase či verandě by to sice šlo, ale oheň nebývá dobrý kamarád, a pokud pod něj nepřikládáme, brzy se s námi rozloučí. Nehledě na to, že jeho stálými průvodci jsou kouř a popel.

Místo ohně v krbu nebo otevřeném ohništi si můžeme pomoci lépe: bez námahy, bez kouře a bez obav, že žhavé uhlíky propálí ubrus. Pokud se přesto nechceme vzdát otevřeného ohně, máme tip na šikovnější alternativu. A tu představují venkovní topidla na terasu nebo balkon. Jedná se o designově zajímavé a dekorativní předměty, které mají ale obrovský rádius použití. Topidla nemusíme používat pouze v soukromí našich teras nebo balkonů, jsou také hojně využívána v restauracích a hospodách pro venkovní posezení i v chladném dni. 

Topidla na terasu jsou designově zajímavá a bezpečná
Topidla na terasu jsou designově zajímavá a bezpečná (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Plynové topidlo na terasu Meva Hexagon

Plynové topidlo na terasu Meva Hexagon je vhodné pro vytvoření příjemného prostředí na terase, verandě nebo balkonu. Poskytuje dostatek tepla a příjemné dekorativní osvětlení.

Vlastnosti topidel na terasu:

  • Topidla na terasu jsou vybavena termopojistným ventilem, který v případě pádu uzavře přívod plynu. Dále je vybaveno pojistkou proti převržení, ta při případném pádu zabrání vzniku požáru. Topidla na terasu jsou tedy bezpečná.
  • Mezi další funkce topidel patří například elektrické zapalování a regulování výkonu, které nám usnadní používání topidel. Nemusíme hledat sirky nebo zapalovač.
  • Topidla na terasu jsou vyráběna v různém designovém provedení, velikostech a především výkonu, který určuje efektivitu spotřeby plynu. Výkon, a tím spojená spotřeba, mají vliv na produkci tepla na jednu 10kg plynovou lahev. Každý zákazník si tak vybere podle svého vkusu.
  • Dalším faktorem ovlivňujícím výběr je cena. Jednoduchá topidla, která ovšem nemají všechny znaky bezpečného výrobku, se dají pořídit již v řádu několika málo tisíců.
  • Zahradní topidla z produkce Meva a.s. se pyšní moderním designem, skladností a nenáročností na prostor. Oproti masivnímu přenosnému nebo pevně postavenému ohništi nezabírají příliš mnoho místa.
  • Manipulace s topidly je jednoduchá díky kolečkům, kterými je každé těleso vybaveno. Nemusíme pro jejich přemístění volat speditéry.
  • Topidlo na terasu lze složit během 20 minut, přičemž není nijak náročné na instalaci. Po složení je ihned připravené k provozu. Před samotnou instalací je důležité zkontrolovat, zda se v balení nacházejí veškeré komponenty pro správnou a bezpečnou funkčnost – jedná se o regulátor s dostatečným výkonem a dlouhou hadici. Tyto komponenty jsou společností Meva a.s. standardně dodávány v balení s výrobky.
Nemusíme se vzdávat otevřeného ohně. Topidla nám jej nabídnou
Nemusíme se vzdávat otevřeného ohně. Topidla nám jej nabídnou (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Zahradní topidla jsou připojena na propan-butan. Máme možnost si užít oheň jako v krbu nebo na otevřeném ohništi, a přesto nemusíme přikládat. Plynová láhev (10kg velikost) je vkusně skryta, takže si vlastně ani neuvědomíme, že topidlo plyn spaluje. Díky tomu je ale také možné tato topidla používat nejen ve venkovních otevřených prostorách, ale i v interiérech. Funkce je úplně stejná, jako bychom zapálili plynový hořák u kuchyňského sporáku.

Zdroj informací: MEVA a.s.

Publikováno: 1. 9. 2023, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová