reklama

Se špenátovým smoothie si na vás nemoci nepřijdou

Špenátové listy jsou plné látek, které naše tělo potřebuje. V kuchyni má špenát široké využití a výborný je také jako zdravé smoothie – třeba v kombinaci s lahodným ovocem.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Špenátové listy chutnají i jako smoothie (Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Špenátové listy vylepšete ovocem

Ze špenátových listů připravíte výborné smoothie vylepšené ještě banány a pomeranči. Na jednu dávku lahodného a zdraví prospěšného nápoje postačí 2 hrsti špenátu, 1 banán a 100 ml pomerančové šťávy – to když nemáte po ruce čerstvé ovoce. Pak vše dohromady rozmixujete dohladka a dobrota je hotova.

A proč si smoothie ze špenátových listů dopřát? Nejen pro zajímavou chuť, ale díky němu dostanete do těla pořádnou dávku vitaminů A, B, C, D a E spolu s hořčíkem, draslíkem, hořčíkem a vápníkem – a pochopitelně také železa, i když jeho obsah není v této listové zelenině tak vysoký, jak se o něm traduje: Stejně tak ho najdete třeba v červené řepě, brokolici nebo chřestu a také v mnoha druzích ovoce.

Věděli jste, že díky špenátu budete mít krásné nehty i pleť?
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Věděli jste, že díky špenátu budete mít krásné nehty i pleť?

Hvězda mezi superpotravinami

Významný je ve špenátu i obsah kyseliny listové, látky, která pomáhá udržovat zdravý krevní oběh a správný počet červených krvinek, napomáhá vzniku neurotransmiterů potřebných pro myšlení i učení a detoxikuje játra, čímž zbavuje tělo škodlivých látek. Špenátové listy jsou bohaté i na karotenoidy, takže podporují zdravý zrak. Zároveň jejich pravidelnou konzumací podpoříte zdraví kostí a zubů a využijete jeho blahodárný vliv na vlasy, nehty a pokožku.

Špenát zkrátka patří po zásluze do skupiny superpotravin, navíc je v našich zeměpisných šířkách velmi dostupný. Vypěstujete ho bez problémů na vlastní zahrádce, a to až do brzkého podzimu. Takže pokud ho vysázíte ještě teď v polovině srpna, budete se moci ještě letos těšit na vlastní pozdní úrodu.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky; recepttynakazdyden.cz 

Publikováno: 23. 8. 2023, Autor: Romana Slaninová, Profil autora: Romana Slaninová