reklama

Grilovat můžete kdekoliv a kdykoliv. Víte jak na to?

Perfektním společníkem pro chvíle pohody je výkonný stolní gril, jenž bez problému využijete během celého roku přímo v kuchyni nebo v létě na balkoně. Připravte si chhutnou steakovou lahůdku, grilované zelené plátky, pikantní krevety na marinádě či domácí hamburgery – grilujte jako opravdoví mistři kuchyně. Můžete si je dopřát v zdravější podobě a to i v případech, kdy zrovna nemáte k dispozici zahradu s ohništěm či obrovský gril.

Příprava pokrmů na stolním grilu je rychlá a bez zbytečného kouře (Zdroj: Gorenje)

Grilování máme spojené s létem a s posezením venku. Ve skutečnosti si ale můžeme grilované pochoutky připravovat po celý rok a mnohem jednodušeji – stačí k tomu dobrý elektrický stolní gril.

Stolní gril je rychlejší a bez dýmu

Oproti velkému venkovnímu grilu má stolní gril celou řadu výhod – je připraven k službám mnohem rychleji a bez námahy, není potřeba shánět dřevo, kupovat grilovací brikety nebo mít plynovou láhev. Navíc nezpůsobuje kouř, který obtěžuje sousedy, takže si můžete grilování dopřát i tehdy, když nemáte velkou zahradu.

Stolní gril nezabere příliš místa
Stolní gril nezabere příliš místa (Zdroj: Gorenje)

Bez tuku a spálenin

Příprava pokrmů na elektrickém stolním grilu je však také ve srovnání s grilovačkou na ohni mnohem zdravější. Grilovat můžete bez tuku a uvolněná šťáva z masa nebo ryb se zachytává v nádobce, místo aby kapala do plamenů a vytvářela zdraví škodlivé sloučeniny. Můžete také mnohem přesněji řídit teplotu a předejít spálení jídla, které také zdraví zrovna neprospívá.

Grilované pokrmy jsou rychlé a velmi chutné
Grilované pokrmy jsou rychlé a velmi chutné (Zdroj: Gorenje)

Vezmete si je všude s sebou

Elektrické stolní grily jsou navíc i snadno přenosné, takže je můžete využít v kuchyni a s pomocí prodlužovačky i všude tam, kde najdete elektrickou zásuvku: na městské terase a balkonu, ale třeba i v kempu. A díky kompaktnímu rozměru je v době, kdy nebudou v provozu, snadno uklidíte.

Tipy:

Stolní gril Gorenje TG2000LCB se silným výkonem 1800 W nabízí opravdu velkou grilovací plochu a je mimořádně univerzální – má vyjímatelnou grilovací desku s hladkým nebo vroubkovaným nepřilnavým povrchem, která jde použít oboustranně. Proto poskytuje perfektní výsledky bez ohledu na recept. Na žebrované desce připravíte vše od opečených steaků, klobásek a ryb až po jemně grilovanou zeleninu. Plochou grilovací desku zase využijete k přípravě volského oka nebo palačinek. Gril můžete postavit i na nerovný podklad třeba na terase nebo na zahradním stolku a otáčením knoflíku výškově nožičky vyrovnat. Robustní gril s XXL grilovací plochou stojí 2599 Kč.

Kompaktnější stolní gril Gorenje TG2514B s výkonem 1400 W a hladkou grilovací deskou s nepřilnavým povrchem umožňuje zdravé grilování bez tuku, a přitom bude jídlo lahodné a zachová si živiny, vůni a lákavou barvu. Přebytečný tuk a tekutiny během grilování odtékají drenážními otvory do sběrné misky pod grilem a nepřepalují se. Gril se velmi rychle zahřeje na potřebnou teplotu, kterou jde přesně nastavit v rozmezí od 60 °C do 250 °C. Šikovný gril, s nímž zdravě připravíte vše od masa přes ryby, až po zeleninu stojí 1899 Kč.

Zdroj informací: Gorenje

Publikováno: 14. 8. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce