reklama

Objevte sílu přírody v boji proti alergii

Bojujete se sezónními alergiemi? Objevte sílu přírody! S přírodním doplňkem stravy získáte účinnou podporu a úlevu od nepříjemných alergických příznaků. Připojte se k nám a objevte jednoduché způsoby, jak se vypořádat s alergiemi přírodní cestou.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Přírodní doplňky stravy dokážou bojovat proti alergiím (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Přírodní doplněk stravy pomůže

Objevte sílu přírodních doplňků stravy. Bolesti hlavy, rýma, ucpané uši, pálení očí nebo bolesti krku nemusí ovládat váš jarní prožitek. Pyl ze stromů a květin je největším spouštěčem těchto alergií, ale přírodní doplněk stravy může poskytnout účinnou podporu. Kontaktujte lékaře pro profesionální radu a nezapomeňte na přírodní možnosti, které vám mohou pomoci ulehčit a zmírnit vaše trápení se sezónními alergiemi.

Probiotika

Tyto prospěšné bakterie se starají o zdraví vaší střevní mikroflóry, a ta je základ všeho. Probiotika mají důležitou roli v posílení těla, imunity a mohou snížit alergenní symptomy. „Není třeba kupovat pouze ty z lékáren, mnoho zdravých bakterií najdete i v přírodních zdrojích. Důležité u probiotik je, aby všechny bakterie byly živé. To znamená, že po celou dobu by měly být chlazené a neměly by přijít do styku s vysokou teplotou, která bakterie ničí. Nejlepší zdroje prospěšných bakterií jsou fermentované a organické potraviny. Tyto jsou bohaté na přírodně se vyskytující probiotika a zdravé bakterie. Vyskytují se například v kysaném zelí, jogurtech, kefíru, fermentovaných sýrech a kombuše,” doporučuje David Buchta, propagátor zdravého životního stylu.

Med

O medu se teoretizuje, jestli nepomáhá se sezónními alergiemi díky seznámením vašeho těla s minimem pylu z květin. K tomu je potřeba odebírat med od místních včelařů, který není nijak tepelně zpracovaný. Tato teorie má však své mezery, včely opylují květy, a ne každý typ pylu se do medu dostane. Ať už je pravdivá nebo ne, surový med má mnoho pozitivních účinků. Přispívá k hormonální rovnováze, je zdrojem vitaminů a minerálů a zároveň se nesmí opomenout jeho chuť.

„Raw med obsahuje neuvěřitelné množství antioxidantů, které pomáhají zabránit tvorbě radikálů. Radikály způsobují stárnutí a vedou k rakovině. Dokáže posílit imunitní systém a chránit vás před častým nachlazením. Med je navíc zdrojem vitaminů B1, B2, B3, B6 a minerálů jako měď, vápník, zinek, železo, hořčík a draslík,” dodává David Buchta.

Alergici bývají na pylovou sezónu vybaveni léky
i (Zdroj: Unsplash)
Alergici bývají na pylovou sezónu vybaveni léky

Esenciální oleje

Aromaterapie je také jeden způsob, jak alternativně léčit sezónní alergie. Oleje jako například mátový, eukalyptový nebo levandulový můžete využít při koupeli i nastříkat do vzduchu. Esenciální oleje mohou potencionálně léčit infekce a pomáhají usnout. To je při ucpaném nosu a bolesti hlavy důležité. Nesmí se také vynechat jejich příjemná vůně, která vám může snížit stres a zlepšit náladu.

Vitamin C

Antihistaminika, obsažené ve vitaminu C snižují histamin a tím zastavují alergické reakce. Histamin je chemikálie, kterou tělo vypouští, aby vás varovalo, když narazíte na spouštěč alergie. Kvůli němu se projevují symptomy jako rýma nebo slzící oči. Pro posílení imunity svůj jídelníček vyplňte čerstvým ovocem a zeleninou a obecně zdravou stravou.

„Vitamin C přispívá k normální psychické činnosti a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Dále přispívá k energetickému metabolismu, udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu i po něm a normálnímu energetickému metabolismu,” sděluje David Buchta, propagátor zdravého životního stylu. Tento vitamin bude při sezónních alergiích váš nejlepší přítel.

Hydratace

Pít tekutiny, a hlavně vodu je při alergiích nesmírně důležité. Nejenže vás voda pročišťuje, ale dehydratované tělo produkuje více histaminu než hydratované. Průtok tekutin zjednodušuje ucpanost nosu, protože se více ředí hleny a lépe se vysmrkáte. Tělo rychleji vyplavuje a zbavuje se toxinů, které při alergiích dráždí váš systém.

Kvetoucí jaro je krásné, avšak náročné období
i (Zdroj: Unsplash)
Kvetoucí jaro je krásné, avšak náročné období

Sprcha a výplach nosu

I přes to, že se v tomto období zdá nejlehčí zůstat v bezpečí domova, se zavřenými okny, ven chodit musíte. Pyl se roznáší i větrem, který se vám dostane na kůži, oblečení a boty. Proto je důležité jako první po příchodu domu, nošené oblečení vyprat a dát si sprchu. Boty je také důležité ihned zout, ať se vám doma neroznese pyl. Určitě se vám může hodit vyzkoušet nosní výplach, který vám uleví od neustálého ucpání. Propláchnutím se zbavíte bakterií a přebytečných hlenů. Smíchejte 3 lžíce soli a lžíci jedlé sody, poté jednu lžíci této směsi dejte do hrnku vody a zamíchejte. Poté proplachujte a nezapomínejte dýchat pusou.

Zdroj informací: Primulus Group, s.r.o.; bez-alergie.cz

Publikováno: 5. 6. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce