reklama

Užijte si Den dětí, máme pro vás tři super tipy na barevné tvoření

Den dětí je oblíbeným mezinárodním svátkem. Oslavy bývají spojené se smíchem, radostí a hrami. Oslavte letošní Den dětí barevným tvořením. Vyrobte drobnosti vhodné do dětských pokojíčků a pomoci vám mohou i samy děti

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Při barevném tvoření si užijete spoustu zábavy (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Jednoduché barevné tvoření pro malé i velké

Školákův pracovní stůl můžete rozveselit šanony s motivem domečků. Díky stolku, na který lze psát křídami, zase ušetříte štosy papíru. Nebo děti zapojte do výroby dřevěné stoličky, kterou si mohou dle vlastní fantazie samy pomalovat.

1. Šanony s motivem domečků

Pokud máte doma malého školáka, můžete jeho pracovní stůl rozveselit malovanými šanony. Hřbety obyčejných dřevěných nebo papírových pořadačů pomocí univerzálních vodou ředitelných barev pomalujte třeba motivem malebných barokních domů.

Barvu důkladně promíchejte a pomocí plochého štětce namalujte nejprve obrys domu. Po zaschnutí si tužkou načrtněte okna, dveře či podloubí. Zvolte jiný barevný odstín (např. tmavě šedý nebo bílý) a tenkým štětcem detaily opatrně vybarvěte. Děti si také šanony mohou pomalovat i samy.

Smutný šanon již nikdy více!
Smutný šanon již nikdy více! (Zdroj: Nápady pro Aničku)
Veselé barevné šanony
Veselé barevné šanony (Zdroj: Nápady pro Aničku)

Tip:

Čím větší řada domů, tím lépe! Do jednoho šanonu si děti mohou například ukládat pomůcky do hodin matematiky, do dalších pracovní sešity pro výuku českého jazyka, přírodovědy nebo angličtiny. Pořadače se tak stanou nejen veselou dekorací do dětského pokoje, ale především dětem pomohou udržovat pořádek ve školních sešitech.

2. Popisovatelný stůl

Šetřete papír – nechte děti psát a kreslit přímo na stůl! Ze starého poničeného nebo pokresleného stolku totiž můžete jednoduše pomocí tabulové barvy vytvořit stůl popisovatelný. Potěšíte s ním různě staré děti: mladší na něm mohou pilovat kreslení, starší ho ocení při nácviku psaní nebo pro zápis matematických výpočtů.

Stolek nejprve omyjte horkou vodou se saponátem. Poté ho brusnou houbou očistěte od starých nátěrů. Tabulovou barvu důkladně rozmíchejte. Pomocí plochého štětce natřete celou plochu stolu ve 2 vrstvách s odstupem asi dvou hodin. Popisovatelnost nátěr získá 24 hodin po aplikaci.

Desku očistěte a natřete tabulovou barvou
Desku očistěte a natřete tabulovou barvou (Zdroj: Balakryl)
Kreslení povoleno
Kreslení povoleno (Zdroj: Balakryl)

Tip:

Vodou ředitelná Tabulová barva od Balakrylu dobře kryje, rychle schne a nezapáchá. Je určena na povrchy ze dřeva a kovu a vhodná pro opakované psaní křídou. Je ideální pro povrchové a renovační nátěry školních tabulí, ploch vhodných pro psaní křídou a pingpongových stolů v interiéru a exteriéru. Navíc má atest na dětské hračky. Na výběr je v černé nebo zelené variantě.

2. Stolička muchomůrka

Věřili byste, že dětem můžete vykouzlit úsměv na tváři i pomocí rozbité dřevěné židle? Její nohy totiž lze recyklovat a použít na výrobu roztomilé stoličky. Tu si děti mohou pomocí krycí barvy pomalovat podle své fantazie. My jsme například stoličce vtiskli podobu muchomůrky.

Muchomůrka zachrání starou stoličku
Muchomůrka zachrání starou stoličku (Zdroj: Balakryl)
Muchomůrka láká k posezení
Muchomůrka láká k posezení (Zdroj: Balakryl)

Ze staré dřevěné židle nejprve odmontujte nohy. Pomocí pily je zkraťte a následně zbruste od starých nátěrů. Bílou krycí barvu promíchejte a tři nohy jí natřete. Menší dřevěnou desku opracujte do kruhu. Na zbroušený, očištěný a odmaštěný povrch pak štětcem namalujte bílé puntíky. Dále si připravte červenou barvu, kterým natřete zbylou vrchní plochu desky. Jakmile všechny vrstvy nátěru důkladně zaschnou, můžete k desce zespodu přimontovat nohy. Umístěte je doprostřed desky, a to ve stejné vzdálenosti, aby tvořily trojúhelník. Díky tomu bude dostatečně stabilní. Tuto veselou stoličku si děti zaručeně zamilují.

Zdroj informací: Balakryl

Publikováno: 28. 5. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce