reklama

Vyzkoušejte recept na vláčné velikonoční perníčky

Recept na vláčné perníčky ihned měkké se dědí z generace na generaci. Je vyvažován zlatem a hospodyňka, která peče toto tradiční cukroví, jej stráží jako oko v hlavě. Perníčky se pečou na Vánoce i na Velikonoce. Postup je stejný, jen vykrajovátka jsou jiná. Pokud se do pečení chcete pustit i vy a oslavit svátky jara stylově, vyzkoušejte náš osvědčený recept.

i (Zdroj: MORA MORAVIA, s.r.o.)
Recept na vláčné perníčky je hotový poklad (Zdroj: MORA MORAVIA, s.r.o.)

Podle receptu na tyto vláčné perníčky si připravte:

Na perníčky:

 • 200 g hladké mouky
 • 200 g polohrubé mouky
 • 150 g moučkového cukru
 • 2 vejce
 • 50 g másla
 • 2 lžíce medu
 • 1 lžičku jedlé sody
 • 2 lžičky perníkového koření
 • 1 vejce na potření
 • cukrové zdobení

Na bílkovou polevu:

 • 1 bílek
 • moučkový cukr podle potřeby

Doba přípravy: 30 minut

Doba pečení: 10 minut

Jak postupovat?

Perníkové koření zvolna prohřejte na suché pánvi, aby se rozvonělo. Do mísy prosejte mouku. Přidejte k ní jedlou sodu, koření a cukr a promíchejte. Pak přidejte med, změklé máslo a vejce a vše důkladně propracujte, až vznikne hladké a pevné těsto. Zabalte ho do folie a nechte ho v chladu odpočinout – klidně den nebo dva.

Zdobení perníčků je velká zábava pro celou rodinu
i (Zdroj: MORA MORAVIA, s.r.o.)
Zdobení perníčků je velká zábava pro celou rodinu

Poté těsto rozválejte na nepomoučeném válu na placku vysokou asi půl centimetru. Důležité je těsto před válením a vykrajováním nepodsypávat další moukou – ta by totiž ubrala perníčkům na křehkosti. Z vyváleného těsta vykrajujte různé tvary a vyskládejte je na plech vyložený pečicím papírem.

Perníčky pečte 8-10 minut v troubě předehřáté na 180 °C. Ještě horké je potírejte rozšlehaným vejcem, budou se krásně lesknout.

Vyzkoušejte velikonoční muffiny
i (Zdroj: MORA MORAVIA, s.r.o.)
Vyzkoušejte velikonoční muffiny

Tip:

Perníčky vkládejte až do vyhřáté trouby a troubu během pečení ji neotvírejte! Každé otevření dvířek totiž znamená snížení teploty až o 20 %, což se projeví tím, že pečivo nebude nadýchané a ztvrdne, a navíc zbytečné zaplatíte víc za elektřinu.

 

Trouba MORA VTPS 787 BXB s extra velkým objemem 77 l je vybavena i termosondou a funkcí páry pro přípravu lahodných a zdravých jídel. Má 22 automatických programů včetně programů pro pečení pizzy, dezertů, chleba, drůbeže velkých i malých kusů masa i dlouhé pečení při přesné nízké teplotě. Vyberte pouze typ jídla, jeho hmotnost a trouba zvolí správnou teplotu od 30 až do 300 °C, správný typ ohřevu a navrhne vhodné umístění v troubě. Pro zkušené kuchaře je zase možnost naprogramovat si hned na začátku teplotu a čas pečení ve dvou krocích. Nechybí ani funkce pro zdravé horkovzdušné fritování bez tuku - přidáte-li i páru, povrch bude křupavější.

Velkorysý vnitřní prostor trouby je klenutý po vzoru tradiční kamenné pece a zaručuje dokonale rovnoměrné pečení až na čtyřech úrovních najednou, což se hodí nejen při slavnostním pečení, ale i pro úspornou přípravu vícechodového menu během celého roku. Komfort zvyšuje praktický teleskopický výsuv či tlumené zavírání a otevírání dvířek. O čištění bez námahy se postará účinné automatické pyrolytické čištění. Trouba spadá do velmi úsporné třídy A+. I při takto všestranné vybavenosti stojí 13 990 Kč.

Perníčky můžete ozdobit i vtipně
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Perníčky můžete ozdobit i vtipně

Jak perníčky ozdobit?

Na polevu si přes sítko propasírujte bílek. Pak postupně přidávejte prosátý moučkový cukr a šlehejte. Ať bude mít směs konzistenci tužší polevy, naplňte směsí sáček s tenkou zdobicí špičkou. Perníčky zdobte podle fantazie a posypte je cukrovým zdobením.

Zdroj informací: MORA MORAVIA, s.r.o.

Publikováno: 31. 3. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce