reklama

S touto zázračnou bylinkou vyzrajete na deprese, únavu i nemoci

Každý z nás to jistě dobře zná: psychická i fyzická únava způsobená stresem, potíže se spánkem a v důsledku toho všeho i oslabená imunita. Ale co s tím? Nechme se inspirovat tradiční medicínou z daleké Asie, jejíž účinky lidé využívají již po tisíce let.

i (Zdroj: Unsplash)
Ašwaganda podpoří psychické i fyzické zdraví (Zdroj: Unsplash)

Ashwagandha (ašwaganda) neboli indický ženšen je rostlina přezdívána “Královnou bylin”. Její pověst je ve znamení blahodárných účinků na lidský organismus, které jsou známé v rámci Ajurvédy po tisíciletí a v západním světě je potvrdily desítky vědeckých studií. Pojďme si ale účinky této rostliny a ji samotnou více přiblížit. Ashwagandha patří mezi adaptogenní rostliny, což je skupina rostlin, které zvyšují odolnost organismu vůči stresovým situacím.

„V období, kdy pociťujeme zvýšený stres a zažíváme stresové situace v práci, ve škole nebo v soukromí, je vhodné užívat právě tuto adaptogenní bylinu. Ashwagandha pomáhá stabilizovat fyziologické procesy v těle a pomáhá lidskému organismu vypořádat se se stresem. Účinnou a přírodní cestou tak můžeme vyřešit náladovost, úzkost, deprese nebo třeba špatné usínání,” sděluje odborník na bylinné doplňky stravy David Herold. V době zvýšené stresové zátěže je potřeba tělu ulehčit fungování a adaptogeny představují skvělé řešení osvědčené tisíci lety.

Rostlinka je známa jako indický ženšen
i (Zdroj: Unsplash)
Rostlinka je známa jako indický ženšen

Tato stálezelená rostlina s červenými plody dorůstá do výšky až 200 cm. Pochází z Indie, ale najdeme ji také v Africe a některých částech Středomoří. Zvládne přežít jak při vysokých, tak i velmi nízkých teplotách. Dokáže se tak adaptovat na různé extrémní podmínky a díky tomu pomáhá i nám adaptovat se na různé stresující situace. Účinné látky se nacházejí hlavně v kořenu rostliny.

Stopka stresu a úzkostem

Deprese, stres, úzkosti a špatná nálada se stává každodenní součástí čím dál větší skupiny lidí. Poslední roky jsou plné nátlaku na lidskou psychiku (pandemie, válka, zdražování), což se pak odráží na celkovém prospívání duševního i fyzického zdraví. 

Ashwagandha působí velice dobře proti stresu a na vznikající úzkostné stavy. Ovšem je potřeba nezapomenout, že účinek Ashwagandhy pravděpodobně ucítíte až v delším časovém období. Tradiční čínská medicína a Ajurvéda doporučuje brát Ashwagandhu 1-3 měsíce.

Někteří mohou zaznamenat snížení stresu a zlepšení nálady už v prvních týdnech, u někoho to může nastat až třeba v druhém měsíci. Pro maximální efekt je potřeba Ashwagandhu brát 3 měsíce. To dokazují i vědecké studie, které v posledních letech proběhly. Vybírejte, pokud možno silnější produkty s kvalitním extraktem, ideálně ty, kde je minimální denní dávka 600 mg extraktu bylinky. 

Její léčivá síla je využívána již po tisíce let
i (Zdroj: Herbs Energy)
Její léčivá síla je využívána již po tisíce let

Vždy je lepší vydat se přírodní cestou, což samozřejmě jde ruku v ruce i s minimalizací a případným odstraněním stresových faktorů v životě. Za ty lze považovat vše, co na tělo a mysl působí zátěží. Právě adaptogeny, tudíž i Ashwagandha, pomáhají lidem stresovým faktorům čelit, mnohem lépe je snášet a nechat se jimi méně ovlivňovat.

Podpora imunity

Snížení stresu je propojeno i se zlepšením funkce imunitního systému, a tudíž i snížení zánětlivosti v těle. Ashwagandha podporuje a vytváří protizánětlivé prostředí v organismu a je často používána jako podpora léčby zánětů a zánětlivých onemocnění. V zimním období je potřeba imunitu podpořit a postarat se tak dobrou obranyschopnost organismu před různými viry a bakteriemi.

Tip:

Doplněk stravy obsahuje čistý extrakt z kořene rostliny, který obsahuje účinné látky withanolidy (5%). Díky maximálnímu množství withanolidů je tento doplněk ashwagandhy (na rozdíl od mnoha jiných doplňků) extrémně silný a účinný. Dávkování: 2 kapsle denně, doba užívání: pro maximální efekt 3 měsíce. K dostání na www.herbsenergy.cz od 890 Kč.

Desítky vědeckých studií potvrdily mnoho dalších pozitivních vlivů Aswaghandhy na lidský organismus. Při užívání můžete pozorovat: Zlepšení funkce štítné žlázy, snížení příznaků únavy nadledvin, zlepšení fyzické výdrže a vytrvalosti, snížení degenerace mozkových buněk, stabilizace hladiny cukru v krvi, snížení hladiny cholesterolu, zpomalení degenerace mozkových buněk, zlepšení hormonální rovnováhy, optimalizace krevního cukru, pomáhá při léčbě neplodnosti a zvýšení libida.

Zdroj informací: Herbs Energy

Publikováno: 18. 1. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce