reklama

S touto zázračnou bylinkou vyzrajete na deprese, únavu i nemoci

Každý z nás to jistě dobře zná: psychická i fyzická únava způsobená stresem, potíže se spánkem a v důsledku toho všeho i oslabená imunita. Ale co s tím? Nechme se inspirovat tradiční medicínou z daleké Asie, jejíž účinky lidé využívají již po tisíce let.

Ašwaganda podpoří psychické i fyzické zdraví (Zdroj: Unsplash)

Ashwagandha (ašwaganda) neboli indický ženšen je rostlina přezdívána “Královnou bylin”. Její pověst je ve znamení blahodárných účinků na lidský organismus, které jsou známé v rámci Ajurvédy po tisíciletí a v západním světě je potvrdily desítky vědeckých studií. Pojďme si ale účinky této rostliny a ji samotnou více přiblížit. Ashwagandha patří mezi adaptogenní rostliny, což je skupina rostlin, které zvyšují odolnost organismu vůči stresovým situacím.

„V období, kdy pociťujeme zvýšený stres a zažíváme stresové situace v práci, ve škole nebo v soukromí, je vhodné užívat právě tuto adaptogenní bylinu. Ashwagandha pomáhá stabilizovat fyziologické procesy v těle a pomáhá lidskému organismu vypořádat se se stresem. Účinnou a přírodní cestou tak můžeme vyřešit náladovost, úzkost, deprese nebo třeba špatné usínání,” sděluje odborník na bylinné doplňky stravy David Herold. V době zvýšené stresové zátěže je potřeba tělu ulehčit fungování a adaptogeny představují skvělé řešení osvědčené tisíci lety.

Rostlinka je známa jako indický ženšen
Rostlinka je známa jako indický ženšen (Zdroj: Unsplash)

Tato stálezelená rostlina s červenými plody dorůstá do výšky až 200 cm. Pochází z Indie, ale najdeme ji také v Africe a některých částech Středomoří. Zvládne přežít jak při vysokých, tak i velmi nízkých teplotách. Dokáže se tak adaptovat na různé extrémní podmínky a díky tomu pomáhá i nám adaptovat se na různé stresující situace. Účinné látky se nacházejí hlavně v kořenu rostliny.

Stopka stresu a úzkostem

Deprese, stres, úzkosti a špatná nálada se stává každodenní součástí čím dál větší skupiny lidí. Poslední roky jsou plné nátlaku na lidskou psychiku (pandemie, válka, zdražování), což se pak odráží na celkovém prospívání duševního i fyzického zdraví. 

Ashwagandha působí velice dobře proti stresu a na vznikající úzkostné stavy. Ovšem je potřeba nezapomenout, že účinek Ashwagandhy pravděpodobně ucítíte až v delším časovém období. Tradiční čínská medicína a Ajurvéda doporučuje brát Ashwagandhu 1-3 měsíce.

Někteří mohou zaznamenat snížení stresu a zlepšení nálady už v prvních týdnech, u někoho to může nastat až třeba v druhém měsíci. Pro maximální efekt je potřeba Ashwagandhu brát 3 měsíce. To dokazují i vědecké studie, které v posledních letech proběhly. Vybírejte, pokud možno silnější produkty s kvalitním extraktem, ideálně ty, kde je minimální denní dávka 600 mg extraktu bylinky. 

Její léčivá síla je využívána již po tisíce let
Její léčivá síla je využívána již po tisíce let (Zdroj: Herbs Energy)

Vždy je lepší vydat se přírodní cestou, což samozřejmě jde ruku v ruce i s minimalizací a případným odstraněním stresových faktorů v životě. Za ty lze považovat vše, co na tělo a mysl působí zátěží. Právě adaptogeny, tudíž i Ashwagandha, pomáhají lidem stresovým faktorům čelit, mnohem lépe je snášet a nechat se jimi méně ovlivňovat.

Podpora imunity

Snížení stresu je propojeno i se zlepšením funkce imunitního systému, a tudíž i snížení zánětlivosti v těle. Ashwagandha podporuje a vytváří protizánětlivé prostředí v organismu a je často používána jako podpora léčby zánětů a zánětlivých onemocnění. V zimním období je potřeba imunitu podpořit a postarat se tak dobrou obranyschopnost organismu před různými viry a bakteriemi.

Tip:

Doplněk stravy obsahuje čistý extrakt z kořene rostliny, který obsahuje účinné látky withanolidy (5%). Díky maximálnímu množství withanolidů je tento doplněk ashwagandhy (na rozdíl od mnoha jiných doplňků) extrémně silný a účinný. Dávkování: 2 kapsle denně, doba užívání: pro maximální efekt 3 měsíce. K dostání na www.herbsenergy.cz od 890 Kč.

Desítky vědeckých studií potvrdily mnoho dalších pozitivních vlivů Aswaghandhy na lidský organismus. Při užívání můžete pozorovat: Zlepšení funkce štítné žlázy, snížení příznaků únavy nadledvin, zlepšení fyzické výdrže a vytrvalosti, snížení degenerace mozkových buněk, stabilizace hladiny cukru v krvi, snížení hladiny cholesterolu, zpomalení degenerace mozkových buněk, zlepšení hormonální rovnováhy, optimalizace krevního cukru, pomáhá při léčbě neplodnosti a zvýšení libida.

Zdroj informací: Herbs Energy

Publikováno: 18. 1. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce