reklama

Kytice plné vitaminů: Zatočte s chřipkou krásou

Chystáte se na návštěvu nebo naopak sváteční návštěvu čekáte? Přichystejte si dárek či výzdobu, která v současném období plném chřipek potěší více než pouhá krásná květina, kytici plnou vitaminů!

Náruč plná citronů

Nádherný citronový věnec na dveře prostě musí odradit od vstupu do domu každý chřipkový bacil, který letí okolo! Možná se vám zdá, že pořízení takového věnce je při ceně citronů více než náročné a vydrží jen malou chvilku. Ale pravé citrony můžete směle nahradit umělými, které snadno zakoupíte na internetu (stačí zadat heslo citron umělý a je to). Jejich cena sice také není nízká, ale zato vám vydrží svěží po celou sezonu, a dokonce i sezonu příští.

Náruč plná citronů
Náruč plná citronů (Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/284149057712991033/)

Povečeříme vázu?

Nesmysl? Vůbec ne! Květiny umístěte do malých lahviček s vodou, a pak je teprve vložte do krásně vybarvených paprikových váziček. No, a na konci hodování můžete vázičky opravdu klidně sníst.

Povečeříme vázu?
Povečeříme vázu? (Zdroj: Holandská květinová kancelář)

Jako pro zajíčka

Nádhernou kytici z růží, pryskyřníků, chryzantém a frézií můžete doplnit i netradiční růžičkovou kapustou a svazkem mrkve, do které schováte stonky květin.

Kytice jako pro zajíčka
Kytice jako pro zajíčka (Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/94575660906828551/ a archiv)

Věneček v jarních barvách

Voňavé frézie, narcisky a tulipány i svěže zelené santinky zapíchejte jednoduše do základu na věnce ze zeleného florexu a doplňte je jarní cibulkou a kuličkami červených cherry rajčátek. Nádherná kombinace, co říkáte?

Věnec v jarních barvách
Věnec v jarních barvách (Zdroj: Petra Hajská a pixabay.com)

Jdete na návštěvu?

Hodně netradiční pugét, se kterým určitě každého ohromíte, můžete vytvořit ze zelených jablíček a limetek, napíchnutých na aranžérské drátky. Jako svěží doplněk použijte červené feferony i voňavé bílé růžičky, ale i hodně netradiční kadeřavou petržel.

Jdete na návštěvu?
Jdete na návštěvu? (Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/320740804697140603/)

Jednoduše vitaminové bomby

Na jednoduchou dekoraci doprostřed svátečního stolu vám postačí několik citronů a snítka bílých chryzantém, kterou nastříháte na jednotlivé květy.

Jednoduše vitaminové bomby
Jednoduše vitaminové bomby (Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/258253359859321455/)

Hodně ostrá kytice

Úplně jednoduchou kytici pryskyřníků doplňte manžetou z pálivých papriček. Jen si pak raději běžte pořádně umýt ruce, dříve, než si sáhnete do očí.

Hodně ostrá kytice
Hodně ostrá kytice (Zdroj: Holandská květinová kancelář a pixabay.com)

Bylinkovo vitaminová dekorace

Ze zelených limetek vytvořte s pomocí čajových svíček efektní voňavé svícny a vydlabanou slupku od velkých citronů zase můžete použít jako obal na skleničku s bylinkami – mátou, meduňkou… Jednoduchou, ale o to více efektní a voňavou dekoraci stolu tak vytvoříte během chvilky.

Bylinkovo vitaminová dekorace
Bylinkovo vitaminová dekorace (Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/288934132336701040/ a archiv)

Publikováno: 9. 2. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce