reklama

Při vánočním úklidu na to jděte od podlahy

Pokud patříte mezi ty, kteří se v uklízení příliš nevyžívají, ale během vánočních svátků máte rádi, když je uklizeno co nejrychleji a s co nejmenší námahou, máme pro vás dobrou zprávu! Prožijte klidné Vánoce, protože úklidoví pomocníci si poradí i s tím největším nepořádkem a vás tak nezaskočí nepořádek zbylý po návštěvách, nečistoty od domácích mazlíčků ani odolné skvrny.

i (Zdroj: Bissell)
Vyzrajte na předvánoční úklid díky tyčovým vysavačům (Zdroj: Bissell)

Předvánoční úklid bez námahy a stresu

Kdo by neměl rád krásně čistou podlahu, na které se neválí žádný drobek nebo zvířecí chlup. S úklidovými pomocníky dosáhnete dokonalé čistoty během několika málo minut a vy tak místo neustálého uklízení můžete svůj čas věnovat předvánočnímu setkávání se svými blízkými, na které jste se tak dlouho těšili.

Třeba tyčové vysavače si poradí nejen s tvrdými povrchy, ale i různými koberci. Nejvíce je ocení majitelé domácích mazlíčků nebo rodiny s menšími dětmi, kde je častější potřeba vytírání. Pomocníci totiž vaši podlahu v pár krocích vysají, vytřou a vysuší – stačí k tomu pár zmáčknutí tlačítek.

Tyčový multifunkční vysavač Bissell CrossWave C6 Cordless Pro Wet & Dry je pomocník, který se v žádné domácnosti neztratí
i (Zdroj: Bissell)
Tyčový multifunkční vysavač Bissell CrossWave C6 Cordless Pro Wet & Dry je pomocník, který se v žádné domácnosti neztratí

Tyčový multifunkční vysavač Bissell CrossWave C6 Cordless Pro Wet & Dry je pomocník, který se v žádné domácnosti neztratí. Poradí si totiž nejen s tvrdými povrchy, ale i koberci a rohožemi. Po úplném nabití vás čeká 25 minut pohodlného bezdrátového vysávání, takže se již nebudete muset trápit přepojováním vysavače při změně místnosti nebo přehazováním kabelu sem a tam.

Skvělou vychytávkou jsou také XXL oddělené nádržky na čistou a špinavou vodu, díky kterým budete vytírat vždy tou čerstvou. A ve chvíli, kdy je váš domov znovu krásně čistý, stačí vysavač postavit do nabíjecí a samočisticí stanice a zapnout samočisticí program, který všechny díly vašeho vysavače připraví na další úklid. Poté stačí vysavač jen snadno rozebrat a nechat součásti pořádně proschnout.

Pokud ale bydlíte ve velkém domě, jehož úklid zabere delší dobu, oceníte spíše šikovného drátového pomocníka Bissell CrossWave C3. I on si poradí s tvrdými povrchy, koberci a rohožemi. Díky klasickému zapojení do sítě vás nelimituje 25minutová výdrž, a navíc u větších prostor nehrozí, že by se vám během uklízení motal kabel pod nohy. Stejně jako výše zmíněný model, i tento vysavač disponuje chytrými oddělenými nádržkami na čistou a špinavou vodu, a i on se snadno čistí pomocí samočisticího programu.

A nemusíte se obávat ani toho, že by vysavače nepříjemně zapáchaly – od toho je tu systém prevence zápachu. V rotačním kartáči, filtru i roztoku pro samočištění vysavače je totiž obsažena antimikrobiální složka, která působí preventivně proti množení bakterií a vzniku zápachu. Díky roztoku na úklid podlah bude váš domov nejen krásně čistý, ale i provoněný svěžestí.

Pokud ale bydlíte ve velkém domě, jehož úklid zabere delší dobu, oceníte spíše šikovného drátového pomocníka Bissell CrossWave C3
i (Zdroj: Bissell)
Pokud ale bydlíte ve velkém domě, jehož úklid zabere delší dobu, oceníte spíše šikovného drátového pomocníka Bissell CrossWave C3

Babské rady

Na důkladné gruntování babičky a prababičky nepoužívaly žádné drahé a zdraví nebezpečné čisticí přípravky, robotické vysavače, ani mopy. Vystačily si s tím, co v domácnosti našly. Vyzkoušejte tento jednoduchý doma vyrobený čistič. 

Čisticí prostředek na dřevěné podlahy

 • 1 l vody
 • 1 l octa
 • 6 sáčků mátového čaje
 • 2 lžíce dětského olejíčku
 • 1 lžičku jaru

Vodu přiveďte k bodu varu, vložte do ní sáčky s čajem a nechte pár hodin louhovat. Poté přidejte ostatní ingredience a čisticí prostředek je hotový.

Dřevěné podlahy vyžadují jemné saponáty a vlažnou vodu
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Dřevěné podlahy vyžadují jemné saponáty a vlažnou vodu

Naše tipy

 • Na vodní kámen na dlaždičkách použijte ocet. 
 • Na vinylovou podlahu, linoleum a PVC s jemným saponátem.
 • Po koberci rozsypte prášek do pečiva, nechte působit nejlépe přes noc a pak vše důkladně vyluxujte.
 • Z kysaného zelí slijte vodu, rovnoměrně poházejte po koberci, pak zelí zameťte a koberec vyluxujte.
 • Na mastné skvrny použijte jedlou sodu, na čmárance od fixů citronovou šťávu.
 • Kuchyňská utěrka a žehlička představují způsob jak vyčistit vosk z koberce.
 • Pamatujte si, že krev odkudkoliv nesmíte odstraňovat teplou vodou, ale studenou. Skvrnu na koberci si tedy navlhčete a následně otírejte roztokem čpavku.
 • Na mastnou skvrnu na koberci pomůže hladká mouka, která do sebe vsaje veškerou mastnotu. Koberec se pak vyčistí pouze vodou a mýdlem.
Skvrny z koberce odstraňte co nejdříve
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Skvrny z koberce odstraňte co nejdříve

Perský koberec nikdy nečistěte chemickými přípravky. K odstranění tekutých i pevných nečistot si vystačíte s jádrovým mýdlem a vlažnou vodou. Čistit můžete koberec pomocí houbičky. Vytvořte pěnu a koberec čistěte hlazením ve směru vláken. Poté koberec vyčešte a vysajte vzduchem.

A když nic nepomůže, kupte koberec nový.

Zdroj informací: Bissell, eamadeo.cz

Publikováno: 1. 12. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce