reklama

Podzimní dekorace na dveře z provazu a různých přírodnin

Podzimní dekorace, ať už netradičně nebo tradičně, můžete vyrobit jednoduše z obyčejného provazu, sušených květů, mušlí, kamínků, odloupané kůry stromů a spadaného listí. Cokoliv nasbíráte na procházce v přírodě. A pokud se do přírody nedostanete, krásné dekorace najdete určitě i v květinářství. Základem je hnědá, červená a oranžová.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Na výrobu podzimní dekorace netradičně využijete provaz a přírodniny (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Podzimní dekoraci určitě ještě stihnete vyrobit teď a to rychle a snadno z kartonu, provazu a různých pokladů nasbíraných cestou z práce, děti ze školy, nebo si vyrazte do přírody. Teď na podzim je příroda nádherná a klidná, připravuje se totiž na zimu a spánek. Procházka vás příjemně zklidní a zrelaxuje a z nasbíraných pokladů si vyrobíte dekoraci na dveře. Budete tak mít kousek krásné krajiny doma. Jak na to? 

Pro netradiční věnec si připravte: 

  • pevný karton
  • hrubší provaz
  • tavnou pistoli
  • větší nůžky
  • přírodniny: listí, květy, plody, kameny, mušle a pod. 
Připravte si sušené květy, plody a další přírodniny
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
pravte si sušené květy, plody a další přírodniny
Nalepte provazu kolem horního okraje v několika řadách
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Nalepte provazu kolem horního okraje v několika řadách

Z kartonu vystřihněte kruh, který bude základem pro váš věnec. Kolem horního okraje nalepte pomocí tavné pistole provaz. Začněte u okraje a spirálovitě lepte špagát směrem doprostřed. Nalepte zhruba 4 až řad. Provaz lepte těsně k sobě, abyste prostor hezky vyplnili a vytvořili úhledný lem. Velikost základního kruhu si zvolte podle vaší potřeby.

Nalepte podzimní dekorace na vybranou část věnce
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Nalepte podzimní dekorace na vybranou část věnce

Přebytečný karton uprostřed kruhu vystřihněte, ale ponechte kus pro nalepení dekorací, ideálně menší půlměsíc asi v jedné čtvrtině. Na vybranou část nalepte různé sušené květy, podzimní plody, kamínky, mušle a kousky dřeva či kůry. Lepte tavnou pistolí na provaz i na karton, který jste si ponechali jako základ. Ten se snažte vyplnit celý, abyste ho úplně schovali.

Konce provazu k sobě přilepte tavnou pistolí a nazdobte
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Konce provazu k sobě přilepte tavnou pistolí a nazdobte

Základní kruh můžete vyrobit i bez kartonu. Potřebujete opravdu pevný tlustý provaz, který smotáte do kruhu. Omotejte jeden konec kolem druhého 2-3 krát a vytvořte rovnoměrný kruh. Konce pak u sebe zastřihněte a zalepte standardně tavnou pistolí. Na místo, kde se spojují konce provazu, nalepte různé dekorace podobně jako u prvního postupu. Překryjete tak nevzhledné roztřepené konce. 

Kam věnce z provazu umístit

Oba věnce jsou vhodné zejména na dveře. Navodí příjemnou podzimní atmosféru u vstupu do domu a bytu, ale stejně tak ho můžete umístit na dveře kuchyně a obývacího pokoje. Věnec s kartonovým podkladem můžete nazdobit stejným způsobem z obou stran a pak zavěsit do prostoru. Hodí se do výklenku, na lustr nebo klidně i na okno. Umístění zvolte vždy tak, aby vám dekorace nepřekáže v pohybu po místnosti či používání okna, dveří a pod. 

Věnec můžete nazdobit i jenom čistě na provazu a pak zajímavě poslouží jako lem kolem vázy nebo mísy na stole. Doprostřed můžete umístit i fotografii rodiny, sošku, cokoliv co vám zpříjemní bydlení a chcete na to místo přidat podzimní krásu. 

Zdroj informací: reportáž Vychytávky Ládi Hrušky

 

Publikováno: 20. 11. 2022, Autor: Silva Pokorná, Profil autora: Silva Pokorná