reklama

Valentýnská snídaně pro zamilované: Drobnosti, které potěší

Dárek a přání na večer už máte dávno připravené, ale přemýšlíte, jak svému partnerovi či partnerce zpříjemnit i začátek slavnostního dne? Připravte jim jednoduchou valentýnskou snídani, která prozradí, jak moc na ně myslíte.

Naše nápady na valentýnskou snídani zvládnou i hodně nezkušení kuchaři… Někdy stačí opravdu jen malá drobnost, která vykouzlí z obyčejné snídaně, snídani sváteční.

Zdravá varianta valentýnské snídaně

Dává vaše láska přednost zdravé stravě? I tak máte možnost, potěšit ji miskou müsli se srdcem, vyskládaným třeba ze sušeného ovoce.

Zdravá varianta
Zdravá varianta (Zdroj: Petra Hajská a archiv)

Vykrajovaná srdíčka

Vezměte obyčejné malé vykrajovátko na cukroví ve tvaru srdíčka a vyřízněte jím, do důkladně naleštěného jablka, svůj zamilovaný vzkaz. Malé srdíčko můžete nožem vyříznout a položit vedle jablka nebo si připravte jablka dvě, zelené a červené, z obou vyřízněte srdce a vzájemně je prohoďte. Do červeného jablka vložte zelené a naopak.

Vykrajovaná srdíčka
Vykrajovaná srdíčka (Zdroj: Petra Hajská a archiv)

Srdíčka z vajec natvrdo

Vejce uvařte klasicky 10 minut natvrdo, ještě horké je oloupejte a rychle pomocí formičky vytvarujte do srdíčka. Můžete použít i obyčejné vykrajovátko na cukroví, odpovídající velikosti, do kterého vejce vsunete a necháte vychladnout.

Srdíčka z vajec natvrdo
Srdíčka z vajec natvrdo (Zdroj: pixabay.com)

Snadněji už to nejde!

Budete potřebovat pouze z papíru vystřiženou šablonu srdce, přes kterou pocukrujete čokoládové sušenky, perník, buchtu nebo jablko… Tenhle nápad zvládnete během minutky, ale radost vašeho protějšku bude nekonečná!

Snadněji už to nejde
Snadněji už to nejde (Zdroj: pixabay.com)

Sladké vafle

Máte doma vaflovač, který místo čtvercových, peče vafle ve tvaru květiny? Máte vyhráno! Květina se dá rozlomit na čtyři srdíčka, se kterými snadno ozdobíte hrnek s kávou či kakaem.

Sladké vafle
Sladké vafle (Zdroj: pixabay.com)

Oslazená káva

Tak na tuhle snídani už se budete muset dopředu zásobit. Kupte cukr ve tvaru srdíček nebo bonboniéru s čokoládovými srdíčky. Každá sladkost po ránu potěší!

Oslazená káva
Oslazená káva (Zdroj: pixabay.com)

Ovoce ze srdce

Máte doma malé misky ve tvaru srdíček? Tak je využijte a nakrájejte do nich kousky sladkého ovoce. Mňam!

Ovoce ze srdce
Ovoce ze srdce (Zdroj: pixabay.com)

Publikováno: 26. 4. 2018, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce