reklama

Hledáte levný a originální dárek? Darujte své služby!

Hledáte levný a originální dárek, na který se nebude nikdy prášit? Nemáte peníze na rozdávání, ale chcete své blízké potěšit? Nebo toužíte být prostě originální, praktičtí a užiteční? Rozhodně máte šanci. A nemusíte ani nic tvořit, pokud na to nejste, nebo dlouho pátrat v obchodech či na internetu. Je to jednoduché. Darujte své služby.

Takový pěkně zabalený voucher na službu od vás, která druhého mile překvapí a kterou od vás nečeká, se může stát velmi ceněným i hodnotným dárkem. Samozřejmě, řadu věcí děláme pro druhé, především své blízké, zadarmo a automaticky, takže je považovat za dárek nelze. Nicméně, záleží na tom, koho byste konkrétní službou chtěli obdarovat a jak. Každopádně, tady jsou náměty pro inspiraci.

Levný a originální dárek: hlídání dětí

Máte kamarádku mámu od dětí, které se navíc narodilo miminko? Neocenitelnou pomocí může být pravidelné hlídání. Možnost si trochu vydechnout, ale mít i klid uvařit večeři nebo vyžehlit prádlo, každá máma uvítá. Dovolí-li to váš vzájemný vztah, poukaz se nebojte darovat.

Levný a originální dárek: hlídání dětí
Levný a originální dárek: hlídání dětí (Zdroj: istock.com)

Levný a originální dárek: venčení psa

I pomoc s domácím mazlíčkem, pokud se mu někdo z vašich blízkých nemůže najednou tolik věnovat, určitě bude vítaným a užitečným dárkem.

Levný a originální dárek: brigáda na stavbě           

Staví či rekonstruuje váš kamarád dům? Nebo sourozenec? I pokud to není svépomocí, práce kolem novo/přestavby je dost. Máte-li v této oblasti co nabídnout, neostýchejte svou ruku k dílu oficiálně nabídnout formou poukázky.

Levný a originální dárek: brigáda na stavbě
Levný a originální dárek: brigáda na stavbě (Zdroj: istock.com)

Levný a originální dárek: lekce tance, angličtiny, jógy apod.

Jste dobří tanečníci, cvičíte dlouhodobě jógu, umíte cizí jazyk nebo dělat weby? Pokud víte, že se vaše neteř či kamarádka potřebují ve svých znalostech nebo dovednostech zlepšit (nebo se to začít učit) a samy tvrdí, že by s tím rády něco udělaly, je to skvělá příležitost pro vás. Můžete jim takovou poukázkou například na hodinu týdně ve vaší odborné společnosti hodně pomoci a zároveň zvýšíte šanci, že se budete pravidelně vídat…

Levný a originální dárek: kurz ručních prací

Podobně lze pojmout i poukaz na „tvůrčí kurzy“ různých ručních prací, kterým se věnujete. Může to být pletení, šití na stroji, drátování, pedig... prostě cokoliv. Pokud se občas někdo z vašeho blízkého okolí zmíní, že by chtěl umět to, co vy, proč mu tu možnost nedopřát?

Levný a originální dárek: lekce ručních prací
Levný a originální dárek: lekce ručních prací (Zdroj: istock.com)

Levný a originální dárek: zahradní práce

Užitečnou pomocí může být například občasné posekání trávníku nebo péče o okrasnou zahrádku. Baví-li vás zahradničení, nebojte se takový poukaz tetě nebo kamarádovi, o kterém víte, že nestíhá a pomoc ho neurazí, darovat.

Publikováno: 19. 1. 2018, Autor: Ivana Kropáčková , Profil autora: Ivana Kropáčková