reklama

Narozeninová oslava: Slavnostní dekorace z oblázků

Chystáte doma narozeninovou oslavu a přemýšlíte, jak zajímavě a originálně nazdobit slavnostní stůl? Máme pro vás pár nápadů na slavnostní dekorace z obyčejných oblázků a kamínků.

Květiny nesmí chybět

I oblázkovou výzdobu musí doplnit vhodné květiny. Pro ženy budou nejlepší růže, které můžete jen tak položit doprostřed stolu, a jako doplněk použijte větší oblázky. Na některé pak můžete černým popisovačem napsat krátká přání. Mužům zase uděláte radost netradiční, pánskou kyticí, ve které bude hrát prim římský květák a okrasné zelí. Aranžovací hmotu, ve které budou květiny zapíchány opět zakryje spousta oblázků.

Květiny nesmí chybět
Květiny nesmí chybět (Zdroj: Petra Hajská)

Kamínkové scrabble

Pro další dva oblázkové nápady můžete najít inspiraci v oblíbené hře scrabble. Na jednotlivé drobné kamínky napište písmenka a vyskládejte z nich oslavencovo jméno. Možností najdete hned několik, podle toho, kolik budete mít prostoru na stole.

Kamínkové scrabble
Kamínkové scrabble (Zdroj: Petra Hajská)

Drobné pochoutky

Malé pohoštění můžete připravit na talíře pro jednotlivé hosty. Slané tyčinky zabalené v ubrousku omotaném ozdobou z kamínků a drátků nebo jen bake rolls svázané obyčejným provázkem přijdou každému k chuti, hned jak nalijete víno.

Drobné pochoutky
Drobné pochoutky (Zdroj: Petra Hajská)

Oblíbené jmenovky

Čekáte-li větší společnost, pak se hodí i jmenovky na stůl. Nevznikne tak počáteční chaos při usedání ke stolu. Opět můžete jména napsat popisovačem na ploché oblázky nebo využijte větších kamínků jako stojánku.

Oblíbené jmenovky
Oblíbené jmenovky (Zdroj: Petra Hajská)

Vyladěná výzdoba i nádobí

Oblázky můžete využít na spoustu dalších dekorací, které vás napadnou, ale stejně důležité bude i krásné, barevně sladěné nádobí a ubrus. Nechte se inspirovat a vytvořte vlastní slavnostní dekorace.

Vyladěná výzdoba i nádobí
Vyladěná výzdoba i nádobí (Zdroj: Petra Hajská)

Publikováno: 26. 4. 2018, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce