reklama

Nejsou noky jako noky – těm s brynzou a špenátem zkrátka neodoláte

Bramborové noky jsou v naší kuchyni oblíbené. Vylepšit je ovšem můžete špenátem a omáčkou z pravé slovenské brynzy, která je skutečným pokladem, kterého si naši východní sousedé váží a nedají na něj dopustit.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Bramborové noky se špenátem a brynzovou omáčkou jsou nejen chutné, ale také zdravé (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Bramborové noky se špenátem a brynzovou omáčkou jsou dobrým tipem, jak obohatit domácí jídelníček. Jejích příprava není složitá, protože k ní použijete hotovou směs na bramborové knedlíky. Brynza dodá pokrmu jemně pikantní chuť a těšit vás může i to, že brynza je lehce stravitelná, plná bílkovin a mléčných bakterií obsahuje mnohem více než leckterý obyčejný jogurt. Svým složením podporuje správné trávení a imunitu a posiluje kosti, protože má v sobě hodně vápníku a fosforu.

Co budete tedy k výrobě noků potřebovat?

  • směs na bramborové knedlíky
  • 2 vejce
  • mražený sekaný špenát
  • bryndzu (nejlépe pravou slovenskou)
  • 2 lžíce mléka
  • sůl
  • rajčata
  • bazalku
Připravte si všechny suroviny, které budete potřebovat
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Připravte si všechny suroviny, které budete potřebovat

Víno podtrhne harmonii chutí

Směs na bramborové knedlíky smíchejte s vejci a přidejte rozmrazený sekaný špenát včetně vody, která z něj během rozmrazování vyteče. Pak pomocí lžíce nebo měchačky řádně vypracujte těsto, z něhož pak lžící vykrájejte kuličky velikosti pingpongového míčku, které ještě rukou jemně dotvarujte. Takto připravené noky vhoďte do vroucí osolené vody a nechte 7 minut vařit, dokud nevyplavou na hladinu. Až se tak stane, ještě je nechte dalších 7 minut lehce povařit.

Do směsi vmíchejte špenát
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Do směsi vmíchejte špenát

Mezitím si připravte brynzovou omáčkou. Brynzu společně se 2 lžícemi mléka rozpusťte v rendlíku na mírném plamenu. Omáčku lze ještě vylepšit 2 lžícemi kvalitního suchého vína, které použije místo mléka. Když si ověříte, že jsou noky opravdu vařené, nastal ten správný čas je servírovat nejlépe s dobrými rajčátky a posypané čerstvými lístky bazalky. Stejně dobře ale chutnají jako příloha, například k pečeným masům.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 26. 9. 2022, Autor: Romana Slaninová, Profil autora: Romana Slaninová