reklama

Zajímavosti ze světa amuletů pro zdraví

Co u sebe nosit pro podporu zdraví? Sáhněte po kamenech nebo stříbrných mincích! Lidé v ochranné předměty věří už po staletí. Často se samotné symboly odvíjí od kultury, nicméně existuje několik možností, mezi kterými můžete volit. Dávejte si však pozor na rozdíl mezi amuletem a talismanem. Amulety z velké části chrání před vším negativním a zpravidla jde o přírodní materiály nebo šperky. Talisman je spíš zaměřený na přivolávání pozitivních vlivů do života a může se jednat prakticky o jakýkoli objekt.

Vyberte si svůj amulet nebo mandalu zdraví (Zdroj: Česká mincovna)

Z historie po současnost

První zmínky pochází už z nejstarší čínské literatury. Tam se amulety vyráběly z různých materiálů a většinou na nich stála prosba adresovaná zlým duchům, aby majiteli neubližovali. Pro tyto texty používali zvláštní znakové písmo duchů, které má určitou podobnost s čínským. Původně se jednalo zejména o kameny, bylinky, rostliny a zuby či drápy zvířat. V současnosti jsou to převážně minerály a přívěsky.

Stříbrný závěs se safírem a kubickým zirkonem
Stříbrný závěs se safírem a kubickým zirkonem (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Je libo avanturín na migrény nebo ametyst pro lepší imunitu?

Síla drahých kamenů a minerálů údajně dokáže ochránit před nejrůznějšími faktory, záleží však na vybraném druhu a záměru, který do něj vkládáte. Noste je klidně po kapsách, na sobě nebo je rozmístěte kdekoli po domě. Možností je spousta. Co se týče konkrétních minerálů, které budou chránit zdraví, patří mezi ně například onyx. Ten má pozitivní účinky na zuby, kosti a krevní poruchy.

Dále můžete sáhnout po avanturínu se širokým využitím na štítnou žlázu, alergie, migrény, srdce, dutiny, rovnováhu krevního tlaku a podporu metabolismu. Ametystem vyzrajete na žaludeční a dýchací obtíže, kožní problémy a slabý imunitní systém. Jako přírodní antibiotikum u sebe noste obsidián. Tenhle černý krasavec kromě toho také posílí zažívací orgány a sníží bolest při artritidě a kloubních potížích. Nakonec je dobrou volbou i samotný univerzální křišťál, který se dá použít úplně na všechno.

Síla drahých kamenů a minerálů údajně dokáže ochránit před nejrůznějšími faktory
Síla drahých kamenů a minerálů údajně dokáže ochránit před nejrůznějšími faktory (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Ozdobte se a spojte příjemné s užitečným

Všechny minerály můžete nosit v podobě šperků, ať už půjde o náhrdelník, náušnice, náramek nebo třeba prsten. Ostatně je to nejlepší způsob, jak je mít stále u sebe. Takovým přívěsek s krásným čirým křišťálem zaženete psychické, ale i zdravotní problémy. Svou pozornost zaměřte také na mandaly, které v sobě uchovávají velkou moc. Jde o kruhové obrazce představující nekonečno, dokonalost a jednotu. Do jeho středu směřují symetricky uspořádané tvary, ty symbolizují mužskou energii. Barvy, které dodávají mandalám šmrnc, představují energii ženskou.

Sada stříbrných šperků: náušnice a prsten s malachitem
Sada stříbrných šperků: náušnice a prsten s malachitem (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Noste u sebe minci a čekají vás zázraky

Na mandalu vsadila i Česká mincovna, od které si můžete pořídit stříbrnou medaili Mandala - Zdraví. „Averzní strana medailové mandaly, jejíž autorkou je medailérka Kristýna Šánová, nese barevný ornament se skleněným středem. Barvou mandaly je zelenomodrá, ta má léčivý potenciál, podporuje rozvoj a růst, tiší bolest, uklidňuje a přináší svěžest,“ vysvětluje Jaroslav Černý, marketingový ředitel České mincovny.

Jestli u sebe nosíte jakoukoli minci, která pro vás má hlubší význam a věříte, že přináší nejen finanční hojnost, ale i štěstí či zdraví, děláte dobře. Ve stříbro totiž věřili už starověcí Řekové, kteří si všimli, že ve stříbrné nádobě zůstává voda déle čerstvá. Egypťané zase používali stříbrné stehy, aby zabránili infekci. Je to jednoduše vysvětleno tím, že stříbro zpomaluje množení bakterií. Proto je kombinace stříbra a mandaly zdraví naprosto dokonalá souhra.

Zdroj informací: Česká mincovna

Publikováno: 4. 9. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce