reklama

Chystáte se do lázní? Na co se připravit první den?

Dlouho očekávaný den je tady! Nástup do lázní. První den se zdá být trochu hektický, ale nezoufejte. Poradíme vám, co vás čeká a jak vše v klidu a pohodě zvládnout.

Lékař vám při vstupní prohlídce předepíše lázeňské procedury (Zdroj: Lázně Luhačovice, a.s.)

Od vstupní prohlídky po procedury

Léčebný pobyt v lázních začíná vstupní prohlídkou u lékaře, ubytováním a naplánováním procedur. Pacient si dojde nejprve do kanceláře příjmu, kde zdravotní sestra připraví zdravotnickou dokumentaci, určí čas vstupní prohlídky a konkrétního lékaře. Ten si při ní potom projde kompletní zdravotnickou dokumentaci a také například zapíše léky, které pacient pravidelně užívá, a které by si měl s sebou přivézt v dostatečném množství na celou dobu pobytu.

„Kromě vstupní prohlídky dochází pacient k lékaři i v průběhu pobytu na pravidelné kontroly. Nedílnou součástí je také naplánování procedur s využitím Janovy vody, Vincentky, či dalších unikátních přírodních vod a rehabilitace. Vše je naplánováno podle předpisu lékaře,“ popisuje první den v lázních MUDr. Jiří Hnátek, hlavní lékař společnosti Lázně Luhačovice, a.s.

V lázních rozhodně neplatí rčení „čím více, tím lépe“. V rámci komplexní péče má pacient hrazeny od pojišťovny tři procedury denně. Podle zkušeností lékařů to je pro organismus ideální počet. Pokud byste předem věděli, že vám některá z předepsaných procedur nedělá dobře, anebo to zjistili v průběhu léčby, je možné se s lékařem domluvit na vhodné alternativě.

Pacient má nárok denně na tři hrazené procedury
Pacient má nárok denně na tři hrazené procedury (Zdroj: Lázně Luhačovice, a.s.)

Délka pobytu

Pokud jedete do lázně tzv. na křížek, tedy na pobyt, v rámci kterého vám pojišťovna hradí ubytování, stravu i léčbu, strávíte v lázních zpravidla tři nebo čtyři týdny. U příspěvkové léčby, kdy pojišťovna hradí pouze léčbu, to mohou být i dva týdny. Aby měl lázeňský pobyt skutečně léčebný efekt, je čtrnáct dní opravdu minimum. Delší pobyty totiž mají své opodstatnění. „Lázeňský pobyt je ucelený ozdravný proces, kdy se první týden člověk aklimatizuje, druhý se organismus vyrovnává s procesy, které se procedurami spustily, a od třetího týdne dochází opravdu k léčbě,“ popisuje MUDr. Jiří Hnátek.

Ozdravný pobyt je ucelený proces
Ozdravný pobyt je ucelený proces (Zdroj: Lázně Luhačovice, a.s.)

Léčba pomocí minerálních vod

V Lázních Luhačovice, a. s. léčíme jak respirační problémy, tak i pohybový aparát, nervová onemocnění a řadu dalších. Při léčbě našim pacientům pomáhají unikátní luhačovické minerální vody s vysokým obsahem minerálních látek a vysokým proplyněním oxidem uhličitým. Navíc obsahují i jodové sloučeniny, které pozitivně působí při léčbě pohybového aparátu. Využívány jsou jak ke koupelím, tak k inhalacím i pitné kúře. Při léčbě dýchacích cest výrazně pomáhá jejich schopnost zvlhčit povrch sliznic a dýchacích cest a rozpouštět průduškový hlen. Tím se usnadňuje odkašlávání," uzavírá primář MUDr. Jiří Hnátek, hlavní lékař Lázní Luhačovice, a.s.

Zdroj informací: Lázně Luhačovice, a.s.

Publikováno: 24. 7. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce