reklama

Levné vánoční dárky s duší: Nadělte pod stromeček fotky

Fotky jsou levným a zároveň velice vděčným dárkem, zejména pro babičky a dědečky. Potomci rostou a tak se z takových památečních kousků může stát i tradice, která popisuje pokroky, úspěchy i změny ve vzhledu, a na níž se budou prarodiče každoročně těšit. Originálními fotografiemi nicméně můžete obdarovat i jiné příbuzné, kamarády nebo kolegy v práci. Necháte se inspirovat?

Fotky v zajímavém rámečku

Tu nej fotku můžete jednoduše umístit do zajímavého rámečku, který buď koupíte, nebo vyrobíte  z kartonu či překližky a dozdobíte pomocí ubrousků, korálků, knoflíků, kamínků, mušlí a podobně. Obrázek může být jeden, nebo jich může být víc (v jednom velkém rámu) či několika menších rámečcích a tvořit soubor (děti, různé památky, atd.).

Vánoční dárek s duší: fotky v originálním rámečku
Vánoční dárek s duší: fotky v originálním rámečku (Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/510103095277835105/)

Závěs z fotek

Rodinné fotky i fotografie z cest můžete také jednoduše připevnit k provázkům, které uvážete na tyč, větvičku či jinou vhodnou základnu. Takový závěs nahradí obraz a vypadá velmi dobře například v obýváku nad pohovkou, či nad pracovním stolem.

Box vzpomínek

Milým dárkem může být i krabička, která ukrývá fotografie s motivy obdarovanému nejmilejší. Možná máte hezkou krabičku doma, možná ji zvládnete vyrobit – z kartonu či dřeva. Například podobné dřevěné boxy v obchodech seženete i za cenu kolem 130 korun.

Vánoční dárek s duší: box vzpomínek
Vánoční dárek s duší: box vzpomínek (Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/539306124118053087/)

Fotky přenesené na cokoliv

Netradiční a krásný obrázek s retro nádechem – fotografie přenesená na dřevo - je ještě neokoukaná varianta klasického rámečku. Máte-li doma v garáži nebo dílně zbytky nejrůznějších prkýnek či plátky kulatin, bude největší investicí pravděpodobně lepidlo na přenos fotky, které vás vyjde na částku kolem 150 korun, a pokud nemáte, tak ještě bezbarvý lak. Nemáte-li žádný dřevěný materiál, zkuste se zeptat na zbytky z výroby například u truhláře či na pile. Jak pak takový dárek udělat? Podrobný návod zde. Fotografie se tímto způsobem dají přenášet i na jiné materiály, například svíčky, textil, porcelán, či sklo. Může tak vzniknout celá řada originálních dárků, od hrnečků s vybraným motivem po skleněné svícny, vázy z lahví od vína, polštářky či trička. V případě fotografií na textilu lze hotové výrobky prát pouze v ruce.

Vánoční dárek s duší: přenesené fotky
Vánoční dárek s duší: přenesené fotky (Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/516084438519793753/)

Fotokniha/kalendář

Fotkami lze zaplnit i klasické album. Nebo můžete nechat vyrobit moderní alternativu ve formě fotoknihy. Praktickým pomocníkem a potěšením zároveň je i kalendář. Cena může být přívětivá, ale také velmi vysoká. Záleží na počtu stránek, vybraném materiálu (kvalita papíru) a celkovém provedení. Nejlevnější fotoknihy se pohybují v cenách kolem 150 korun, jednoduchý malý měsíční kalendář na stěnu pořídíte i za 100 korun.

Vánoční dárek s duší: fotokniha
Vánoční dárek s duší: fotokniha (Zdroj: istock.com)

Památeční otisk

Během několika minut můžete také vyrobit originální dárek s památečním otiskem – rukou dětí nebo paciček domácího mazlíčka. Záleží, komu byste chtěli takovou památku darovat. Jak na to? Návod najdete zde. Výsledný otisk pak můžete natřít barvou nebo nastříkat barevným lakem, a nalepit třeba do rámečku na zeď, samostatně nebo spolu s fotografií.

Vánoční dárek s duší: památeční otisk
Vánoční dárek s duší: památeční otisk (Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/426786502166901325/)

Fotky před a po

Zaznamenali jste také trend fotografií, kdy se protagonisté vyfotí třeba po dvaceti letech na stejném místě, ve stejném (či velmi podobném oblečení) a se stejnými rekvizitami? Pokud najdete nějaké veselé fotky z dětství, které lze snadno vyfotit znovu, můžete svým rodičům či sourozencům nadělit vtipný a originální dárek. Do rámečku dáte fotku z dětství a vedle ní aktuálně pořízenou. A je to!

Publikováno: 12. 12. 2017, Autor: Ivana Kropáčková , Profil autora: Ivana Kropáčková