reklama

Průvodce druhým adventním týdnem: Vánoční přípravy jsou v plném proudu

Adventní čas se rozběhl na plné obrátky a Vánoce jsou už opravdu na dohled. Užívejte si báječnou předvánoční atmosféru a věnujte se sobě a svým blízkým. Věřte, že dokonale naleštěný byt vám do duše klid nevnese, zatímco třeba společné chvíle s dětmi ano. Máme pro vás pár tipů, jak v pohodě proplout druhým adventním týdnem.

Druhá adventní neděle 10. 12. 

Už je skutečně nejvyšší čas vyzdobit si byt či dům vánočními motivy a dekoracemi. Můžete si vyrobit veselý vánoční věnec nebo dekorace z novinového papíru. Ty neskutečně zútulní váš domov a zaslouží se o ještě svátečnější atmosféru adventu. Vždyť do Ježíška zbývají jen pouhé dva týdny. A večer nezapomeňte zapálit druhou svíčku na adventním věnci.

Pondělí 11. 12. myslete na jmelí

Zelené, pozlacené či postříbřené jmelí zavěšené nade dveřmi zajišťuje štěstí a ochraňuje dům – a nejen to! Jmelí ale přinese štěstí pouze tomu, kdo ho dostane jako dárek. Už víte, komu ho letos darujete? 

Úterý 12. 12. Vánoce bez cukroví? To přece ne!

Při pečení se snažte co nejvíc šetřit čas i námahu – a hlavně všechno dobře předem naplánujte. Práci si třeba rozvrhněte tak, abyste některý den či večer jenom pekli, jiný cukroví plnili a zdobili. Ale je to plně ve vaší kompetenci Určitě máte své rodinné recepty, které se dědí z generace na generaci, ale možná se vám nějaká nová inspirace i na českou klasiku bude hodit: vanilkové rohlíčky, pracny nebo linecké koláčky. Pokud se rozhodnete vnést do pečení nový vítr, zkuste třeba zamilovaná očka nebo rumové květy.  

Pečení vánočního cukroví by se mělo dobře naplánovat
i (Zdroj: Pixabay)
Pečení vánočního cukroví by se mělo dobře naplánovat

Středa 13.12. svátek má Lucie

Dnes slaví svátek Lucie, tak jim nezapomeňte popřát. Ke svátku svaté Lucie dříve patřila obchůzka Lucek. Byly to ženy (chodila buď sama, nebo ve skupině) celé v bílém hávu se začerněnými obličeji. Na rozdíl od hodných a štědrých Barborek byly zlé a potměšilé – jejich obchůzka spočívala v kontrole práce a čistoty ve stavení. Chodívaly se srpem, metlou či husím brkem a upozorňovaly na nepořádek a špínu v domě. My dnes víme, že před pečením nemá úklid příliš smysl, tak nás Lucky nerozhodí…

Čtvrtek 14. 12. čas na vánoční přání

Vánoční e-maily a esemesky posílají snad všichni. Nechcete se letos vrátit k tradici pohlednic? Uvidíte, že pěkným obrázkem a vlastnoručně vyrobeným a napsaným přáním, potěšíte mnohem víc.

Pátek 15. 12. dobře se vyspěte

Pokud jste si na víkend naplánovali pečení nebo velký úklid, naordinujte si večer před spaním šálek heřmánku. Spolehlivě vás uklidní a uspí. Tak trochu jako sedativum působí meduňka, lístky si můžete dát i do salátu. Mateřídouška dokáže přičarovat dobrou náladu. Stačí si prý jen vybavit její vůni a už se z plískanice přenesete na prosluněnou louku… Umí také přivolat klidný spánek a příjemné sny. Polštářek naplněný sušenou bylinkou vám prokáže možná lepší službu než tabletka na spaní.

Heřmánkový čaj s kapkou medu vás uklidní
i (Zdroj: istock.com)
Heřmánkový čaj s kapkou medu vás uklidní

Sobota 16. 12. pusťte se do pečení a tvoření 

Pečete? V mezičase, než se upeče další várka cukroví, si můžete uvolnit celé tělo. A minutku na protažení si najdete vždycky, ne? Postavte se, zhluboka se nadechněte a zatněte co nejvíce pěsti, hýždě – zkrátka všechny svaly na těle. Po zhruba 10 vteřinách pomalu vydechujte a napětí povolujte. Několikrát to celé zopakujte. A jestli nepečete, vrhněte se na vytváření dalších DIY dárků.

Publikováno: 24. 4. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat