reklama

Hravě a zdravě se spiralizérem: Cuketové špagety

Denně máme sníst pět porcí ovoce a zeleniny. Jablíčko sem, banán tam, s ovocem by to ještě šlo, ale co ta zelenina? Dostat do sebe dostatečné množství zeleniny bývá pro nás oříšek. Se spiralizérem DOMO to ale bude hračka a zdravá jídla vás budou konečně opravdu bavit.

Spiralizér na ovoce a zeleninu DOMO přinese do vaší kuchyně spoustu zábavy. Vychytaný přístroj s nesmírně snadnou obsluhou vám nakrájí zeleninu na tenké spirálky, kterými můžete nahradit klasické špagety či si s nimi pohrát při tvorbě salátů, Snadno a rychle jeho pomocí nakrájíte úhledné nudličky, které na talíři skutečně vyniknou. Využít ho můžete i na ovoce – pečenými jablečnými nudlemi jistě nepohrdne ani kdejaký vybíravý jazýček.

Spiralizér nakrájí zeleninu na tenké spirálky
i (Zdroj: www.domo-elektro.cz)
Spiralizér nakrájí zeleninu na tenké spirálky

Elektrický spiralizér je vhodný i na tvrdou zeleninu a ovoce, jeho použití je velmi snadné a bezpečné a obsahuje několik druhů čepelí na různé druhy a tloušťky spirál – úzké spirálky, kulaté špagety a široké tagliatelle. Vložte do spiralizéru brambory a spirálky pak jednoduše usmažte a získáte jedinečné nudlové chipsy, kterými ohromíte každého.

Zdravé jídlo zvládne spiralizér hravě
i (Zdroj: www.domo-elektro.cz)
Zdravé jídlo zvládne spiralizér hravě

Prima tip: recept na cuketové špagety

Se zdravými recepty se teď roztrhl pytel, ale těch, co obsahují opravdu hodně zeleniny a jsou zároveň rychlé na přípravu, moc není. Proto jsme si pro milovníky špaget, kteří na to chtějí jít trochu zdravěji a dodat tělu spoustu vitamínů a nových chutí, jeden připravili.

Ze 4 cuket nakrouhejte stejně silné spirálky a vložte je do horké vody. Nechte několik minut povařit, dokud nezměknou. Na suché pánvi orestujte 100 g vlašských i 200 g piniových oříšků. Orestované ořechy, 2 stroužky česneku, 2 snítky čerstvé bazalky, 2 snítky rukoly, 2 lžičky lněného oleje a 2 lžíce nastrouhaného parmazánu rozmixujte do jemné konzistence. Měla by připomínat hustější zálivku (pesto). Podle chuti osolte a opepřete. Pesto důkladně promíchejte s uvařenými cuketovými špagetami a můžete podávat. Se spiralizérem vdechnete vaší kuchyni nový život.

Publikováno: 24. 4. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce