reklama

Letní obývák snů vykouzlíte využitím muškátů

Balkony, terasy a zahrady se stávají letními „obýváky“, které zařizujeme se stejnou péčí a láskou jako interiér našich domovů. Pryč jsou doby, kdy veškerý venkovní nábytek tvořily strohé plastové židle. Moderním venkovním prostorům dominuje stylový nábytek a vkusné doplňky, které vybízejí k odpočinku.

i (Zdroj: Pelargonium for Europe)
Užívejte si pobyt venku ve společnosti muškátů (Zdroj: Pelargonium for Europe)

K dokonalé atmosféře přispívají velkou měrou také rostliny a květiny. První volbou pro slunná až polostinná místa jsou muškáty. Navozují uvolněnou letní atmosféru, od jara do podzimu bohatě kvetou a přitom nevyžadují velkou péči. Odborníci z iniciativy Pelargonium for Europe vám ukážou, jak s využitím muškátů vytvořit rozkvetlé venkovní bydlení.

Pohodlí v teplých barvách: útulné venkovní zákoutí

Čím více času trávíte venku, tím důležitější je i design vašich venkovních prostor. Tomuto chráněnému venkovním prostoru dominují teplé tóny. Díky stylovému koberci, stolku, útulnému křeslu a pečlivě vybraným doplňkům je stejně útulný jako obývací pokoj v interiéru. Terakotový odstín stěn a jednoduché světlé květináče dávají kvetoucím muškátům krásně vyniknout. Středomořskou atmosféru umocňuje malý olivovník.

Pozitivní náladu dodávají barevné muškáty v dekorativních proutěných koších
i (Zdroj: Pelargonium for Europe)
Pozitivní náladu dodávají barevné muškáty v dekorativních proutěných koších

Doplňky jako jsou macramé květináče na netradičních háčcích vyrobených ze starých lžiček reflektují nejnovější trendy v oblasti boho, upcyklace a nábytku a dodávají tomuto venkovnímu posezení nezaměnitelný vzhled. V závěsných květináčích se budou díky svým dlouhým výhonům krásně vyjímat zejména převislé druhy muškátů.

Lze mezi nimi najít i samočistící druhy, u kterých není potřeba odstraňovat odkvetlé květy a suché listy, a tak jsou ještě méně náročné na péči. Jak ukazuje tato střešní chill-out zóna, pro venkovní bydlení lze využít různé prostory. Pohodlné proutěné křeslo s měkkým polštářem a dekou je příjemným místem pro posezení a odpočinek po rušném dni. Muškáty v jasně červeném odstínu navozují uvolněnou letní atmosféru a středomořské bylinky místo krásně provoní. Léto nemůže být lepší.

I lidé ve městě si tak mohou užívat letní dny doma a zároveň na čerstvém vzduchu
i (Zdroj: Pelargonium for Europe)
I lidé ve městě si tak mohou užívat letní dny doma a zároveň na čerstvém vzduchu

Záruka pohody: letní terasa plná barev a pozitivní energie

Rostliny, venkovní nábytek a doplňky v odstínech modré, žluté, tyrkysové a růžové proměňují tuto terasu ve veselý, barevný prostor, ve kterém se budete dobře cítit a za pěkného počasí příjemně odpočívat. Sezení s barevnými polštáři, venkovní koberec, police a malý stolek vytváří dojem skutečného obývacího pokoje. Zelené rostliny a muškáty poskytují záplavu barev a pomáhají vytvořit příjemnou relaxační atmosféru.

Modrá, žlutá a tyrkysová jsou ideální barvy pro letní venkovní design. Barvy slunce a oblohy v podobě žlutých a modrých polštářů, luceren a květináčů jsou kontrastní a současně harmonickou kombinací. Odstíny zelené, modré a tyrkysové akcentují barvy zelených rostlin a modré oblohy. Společně utvářejí dokonalý celek, který působí osvěžujícím, povzbuzujícím a zároveň uklidňujícím dojmem.

Modrá, žlutá a tyrkysová jsou ideální barvy pro letní venkovní design
Modrá, žlutá a tyrkysová jsou ideální barvy pro letní venkovní design (Zdroj: Pelargonium for Europe)
Společně takové barvy utvářejí dokonalý celek
Společně takové barvy utvářejí dokonalý celek (Zdroj: Pelargonium for Europe)

Rozkvetlá střešní oáza

Dalším obytným prostorem se může stát balkon zařízený venkovním nábytkem, rostlinami a dekorativními doplňky. I lidé ve městě si tak mohou užívat letní dny doma a zároveň na čerstvém vzduchu. Záplavu květů a příjemnou letní atmosféru zde vytváří muškáty. Dobrou volbou jsou pro svoji barevnou rozmanitost a snadnou péči. Tip na dekoraci: Jednoduché dřevěné lavičky proměníte v pohodlné posezení s pomocí opěrek z polštářů, které můžete i zavěsit. V naší ukázce jsou zavěšeny na bílé záclonové tyči upevněné na zdi.

Využití venkovních prostor v domácím prostředí tak získalo na mnohem větším významu
i (Zdroj: Pelargonium for Europe)
Využití venkovních prostor v domácím prostředí tak získalo na mnohem větším významu

Splynutí interiéru s exteriérem

Během pandemie lidé strávili mnohem více času mezi čtyřmi stěnami svých domovů. Běžné aktivity jako jít ven, potkat se s přáteli nebo odjet na dovolenou byly nemožné nebo omezené, místo kanceláří se pracovalo z domova. Využití venkovních prostor v domácím prostředí tak získalo na mnohem větším významu.

Jasně růžové muškáty rozzáří prostor barvami a navodí příjemnou atmosféru léta, radosti a pohod
i (Zdroj: Pelargonium for Europe)
Jasně růžové muškáty rozzáří prostor barvami a navodí příjemnou atmosféru léta, radosti a pohod

Mít útulné letní posezení s pestrobarevnými květinami je radost. Ještě větší potěšení vám přinese, kdy si tuto atmosféru přenesete i dovnitř a květinami nenásilně propojíte interiér s venkovním prostorem. Tip: Efekt umocní jednoduchá vázička s několika stonky živých květin.

Zdroj informací: Pelargonium for Europe

Pusťte se do pěstování aromatických muškátů:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 16. 5. 2022, Autor: Karel Radecký, Profil autora: Karel Radecký