reklama

Nejlepší DIY adventní kalendáře: Odpočítávání dnů do Vánoc je zábava

První prosinec se rychle blíží a na každodenní sladkost či malý dárek z adventního kalendáře se těší hlavně děti. Probuďte v sobě kreativního ducha a vyrobte adventní kalendář vlastníma rukama. Kdykoliv si půjdou vaše děti vyzvednout další dáreček, budete se tetelit pýchou, jak jste šikovní. A nadšení a spokojenost dětí budou pro vás tou největší odměnou.

Adventních kalendářů existuje nepřeberné množství od jednoduchých papírových až po digitální. Můžete si je koupit, ale pokud jste šikovní a máte čas a chuť, udělejte dětem podle našich nápadů kalendář sami a naplňte ho čímkoliv, co obdarované potěší. Ať už má adventní kalendář jakoukoli podobu, základní princip je stejný: odpočítávání 24 dnů zbývajících do Štědrého dne.

Skvělý adventní kalendář se dá udělat i z vánočního cukroví
i (Zdroj: istock.com)
Skvělý adventní kalendář se dá udělat i z vánočního cukroví

Víte, jak je jejich tradice stará a kde má své kořeny? Úplně první adventní kalendář spjatý s křesťanským adventem spatřil světlo světa v roce 1851 v Německu. Tenkrát se jednalo o unikátní umělecké dílo, které s tím dnešním nemělo příliš společného. První sériově vyrobený adventní kalendář se objevil v Mnichově na začátku 20. stolení. Byl tištěný a jmenoval se V zemi Ježíškově. Původním cílem adventního kalendáře bylo připomenout dětem vánoční události popisované v Bibli a zpříjemnit jim dlouhé čekání na vánoční dárky. I když se původní tradice v rytmu moderní doby už kamsi vytratila, stále je adventní kalendář milou připomínkou blížících se vánočních svátků. A tady jsou naše tipy na ty nejlepší.

1. Vsaďte na netradiční adventní kalendář, třeba na zasněženou vesničku

2. Pečení cukroví začíná perníčky, tak z nich  udělejte voňavý adventní kalendář

3. Co takhle čajový kalendář pro odrostlejší děti s vůní skořice 

4. Nestárnoucí adventní kalendář z prkénka či staré dětské lyže 

5.  Marcipán je vánoční klasika a kalendář z něj skvěle chutná i vypadá

6. Nemáte příliš v lásce okázalé adventní věnce? Vyrobte si tedy adventní svíčku

Publikováno: 24. 4. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce