reklama

Nejsladší adventní kalendář: Jak udělat domácí marcipán

První adventní neděle se blíží! Nic neumocní kouzlo Vánoc tolik, jako čas, kdy se na ně děti, ale nejen ty, těší. K jeho odpočítávání jsou tu adventní kalendáře v nejrůznějších podobách. My pro vás máme návod na ten nejsladší ze všech sladkých i s recepty na domácí marcipán pravý a falešný. A navíc marcipánový adventní kalendář skvěle vypadá.

Jak budeme při výrobě marcipánového adventního kalendáře postupovat

1. krok: marcipánová hmota

Marcipán (4 balení marcipánu Dr.Oetker) pečlivě propracujeme s 60 g moučkového cukru a 4 lžícemi kvalitního kakaa.  Z hladké marcipánové hmoty utvoříme váleček, který nožem rozdělíme na dva díly. První nakrájíme na 24 stejných kousků. Do každého kousku zabalíme sušenou meruňku nebo lískový oříšek či celou oloupanou mandli a vytvarujeme kuličky.  Druhý díl rozválíme na silnější plát a vykrájíme 24 různých tvarů.

Z marcipánu vytvarujeme 24 kuliček
i (Zdroj: istock.com)
Z marcipánu vytvarujeme 24 kuliček

2. krok: zdobení marcipánu

Na zdobení rozpustíme v kastrůlku ve vodní lázni tmavou čokoládovou polevu (2 balení). Všechny marcipánové tvary namáčíme do polevy a ihned ozdobíme zaltými a stříbrnými cukrovými perličkami. Necháme ztuhnout. Barevnými tubičkami na zdobení Dr.Oetker napíšeme na vykrajované tvary číslice od 1 až 24; můžeme také na kulaté bonbonky. Necháme zatuhnout.

Marcipán ozdobíme čokoládou polevou
i (Zdroj: istock.com)
Marcipán ozdobíme čokoládou polevou

3. krok: adventní kalendář

Na stužku navlečeme etiketu s číslicí. Z hedvábného papíru nebo celofánu ozdobně vystřihneme 24 koleček (průměr koleček závisí od velikosti bonbonu). Do středu papíru či celofánu položíme 1 kulatý bonbon a stužkou zavážeme tak, abychom vytvořili měšec. Do vázy vložíme větvičky, na které navážeme  marcipánové měšce. Vykrajovaný marcipánový adventní kalendář dáme na mísu.

Marcipánové měšce uvážeme na větvičky
i (Zdroj: Dr.Oetker)
Marcipánové měšce uvážeme na větvičky

Prima tip: Recepty na domácí marcipán  

Na pravý marcipán nejprve spaříme a následně pečlivě oloupeme 250 g mandlí. Necháme je na utěrce dobře proschnout a pak rozmixujeme na jemný prášek. Důkladně smícháme s 250 g prosátého moučkového cukru a postupně vmícháme 2 bílky a 1 lžíci medu. Vzniklou hmotu důkladně ručně propracujeme, až nám drží pohromadě, nedrobí se a je pěkně hladká. Marcipán zabalíme do fólie a necháme přes noc v lednici.

Marcipánovou hmotu zabalíme do folie
i (Zdroj: istock.com)
Marcipánovou hmotu zabalíme do folie

Na falešný marcipán  smícháme plnotučné sušené mléko (250 g) smícháme se stejným množstvím  moučkového cukru, 2 bílky, 2 lžícemi kvalitního medu a 5-10 kapek mandlového aroma. Vypracujeme hladkou, vláčnou hmotu. Uděláme z ní váleček, zabalíme do fólie a necháme 24 hodin v ledničce.

Publikováno: 24. 4. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce