reklama

Nejkrásnější adventní kalendáře: Zpříjemněte dětem čekání na Ježíška

Prosinec bývá pro děti obzvláště dlouhý a nekonečný… Proto jim pořiďte originální adventní kalendář, se kterým, a hlavně se sladkostmi a dárečky, které se v něm ukrývají, se jim bude čekat na Štědrý večer o mnoho snadněji.

Adventní domeček pro každoroční použití

Domek má třiadvacet okének na cukrátka a jedny dveře, kam se vkládá dopis pro Ježíška. Samozřejmě o Štědrém dnu už tam žádný dopis nebude, promění se ve sladkost! Součástí kalendáře jsou i dva malé domečky.

Adventní kalendář z kartonu
i (Zdroj: www.fler.cz/unlimited-design)
Adventní kalendář z kartonu

Adventní posvícení

Vyrobte si originální adventní kalendář sami, stačí jen nalepit kouzelné samolepky na čajové svíčky. Každý den si tak připomenete adventní dobu jednou svíčkou s příslušným datem.

Posviťte si na advent
i (Zdroj: www.fler.cz/grafikal)
Posviťte si na advent

Šuplíčky s tajemstvím

Tento originální adventní kalendář udělá radost dětem i dospělým, a navíc krásně dozdobí váš interiér. Po Vánocích ho můžete využít jako šperkovnici nebo jako schovávačku na různé poklady. Je vyroben z pevné třívrstvé lepenky a odekorován drobnými ozdobami.

Tajemné zásuvky
i (Zdroj: www.fler.cz/oskarek)
Tajemné zásuvky

Co se skrývá v pytlíčku?

Adventní sáčky jsou ušité z bavlněných puntíkatých látek s modrým a žlutým podkladem a bílými puntíky, stahují se provázkem. Na každém je namalován obrázek a číslo. Dají se naplnit malými dobrůtkami a drobnými dárečky, aby dětem lépe utíkal čas při čekání na Ježíška.

Bavlněné adventní sáčky
i (Zdroj: www.fler.cz/patentka)
Bavlněné adventní sáčky

S krabičkami od zápalek

Velký šedý ratanový věnec doplněný papírovými krabičkami od zápalek. Do krabiček můžete dětem vložit drobnosti, jako jsou cukrovinky, obrázky, nálepky nebo drobné penízky, ať mohou šetřit na dárečky.

Krabičky od zápalek
i (Zdroj: www.fler.cz/veda)
Krabičky od zápalek

Vánoční vesnička

Netradiční adventní kalendář v podobě malebné zasněžené vesničky. Chaloupky, stromečky, kostelík i podložka jsou z tvrdého papíru a dodávají se nesložené, vše je tedy nutno vystřihnout a slepit dle návodu. Ale nebojte se, obojí je velmi jednoduché! Vesničku tak můžete třeba s dětmi tvořit postupně a celou stavbu na Vánoce završit kostelíčkem. Sladkosti či drobné dárečky se dají umístit pod domečky, stromečky i kostelík.

Zasněžená vesnička
i (Zdroj: www.fler.cz/alexxi-graphics)
Zasněžená vesnička

Bydlení na stromě

Dřevěné domečky zavěšené jednotlivě na bíle natřené silnější větvi vytvoří u vás doma vánoční atmosféru raz dva.

Domky ve větvích
i (Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/441141725979079895/)
Domky ve větvích

Z trubek od toaletního papíru

Jednoduchý, ale velmi efektní adventní kalendář si můžete vyrobit i sami, za jedno odpoledne. Stačí vám k tomu trubky od toaletního papíru, které na obou koncích promáčknete, naplníte drobnými dárečky a zavážete ozdobným provázkem nebo stužkou. Nakonec už stačí jenom nalepit samolepku s číslem. Velký výběr samolepek najdete na internetu.

Papírové trubky nevyhazovat!
i (Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/352828952041224941/)
Papírové trubky nevyhazovat!

Adventní stromek

Jednoduchý strom ve tvaru trojúhelníku, vyříznutý z překližky dokáže šikovný tatínek doplnit o poličky, na které se pak položí drobné dárky. Báječný nápad, co říkáte?

Netradiční vánoční stromek
i (Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/548805904565172064/)
Netradiční vánoční stromek

Kyblíčky na okně

Velmi rychle a snadno vytvoříte adventní kalendář z plechových kyblíčků Stačí je jen popsat nebo polepit čísly, zavěsit na nataženou stuhu a naplnit.

Dárečky z kyblíků
i (Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/430304939368031141/)
Dárečky z kyblíků

Publikováno: 10. 11. 2017, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce