reklama

Nakopněte si imunitu lahodným koktejlem, který je hotový za pár minut

Hledáte ten pravý recept, který posílí vaši imunitu? Zkuste zdravý a chutný koktejl z kiwi, který nedá virům a bacilům žádnou šanci. Můžete ho popíjet každý den a připravíte ho ze samých dobrých a zdravých věcí.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Připravte si naprostou vitaminovou bombu! Přinášíme vám recept na lahodný koktejl z kiwi pro podporu imunity (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Co tedy na výrobu koktejlu pro posílení imunity potřebjete?

  • kiwi
  • mletou skořici
  • kefír nebo jogurt
  • med
  • mixér
Pro přípravu je potřeba pouze pár surovin
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Pro přípravu je potřeba pouze pár surovin

Kiwi oloupejte, očistěte a nakrájejte na drobnější kostičky. Ovoce rovnou nasypejte do nádoby, v které budete celý koktejl mixovat. Kousky kiwi zasypejte skořicí a nechte chvilku odležet, aby se dobře spojily chutě. Pak zalijte kefírem nebo jogurtem s čistými jogurtovými kulturami – oba typy mléčných výrobků mají totiž pozitivní vliv na naši střevní mikroflóru. Pak vše řádně rozmixujte a můžete hned začít popíjet. Kdo má rád sladké, může si tuhle bombu pro imunitu vylepšit další zdravou dobrotou, tedy medem.

Dobře chutnají, ještě více nás léčí

Náš koktejl je také báječný balzám na imunitu. Připravuje se z ingrediencí, které obsahují velmi důležité vitaminy a další složky. Lidský organismus udržují v kondici a podporují imunitu.

  • Kiwi – v obsahu vitamínu C nemá toto tropické ovoce mnoho konkurentů. Jeden plod v podstatě pokryje doporučenou denní dávku „céčka“. Obsahuje rovněž důležité prvky, jako vápník, hořčík a draslík. Pomáhá udržovat v dobré kondici náš kardiovaskulární systém stejně jako svaly, zlepšuje rovněž soustředění. Nenechte kiwi zbytečně přezrát, protože ve velmi měkkých plodech se snižuje obsah vitamínu C.
  • Skořice – pomáhá dobrému zažívání, odstraňuje bolesti žaludku a předchází vzniku žaludečních vředů. Kromě toho pomáhá při plynatosti a průjmu, ulevuje při nadýmání a zlepšuje chuť k jídlu. Toto koření zároveň zabraňuje vzniku krevních sraženin a podporuje krevní oběh i srdce. Je také účinným bojovníkem proti virózám a chřipkám.
Skořice se vám bude hodit nejen do svařeného vína nebo jablečného štrúdlu
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Skořice se vám bude hodit nejen do svařeného vína nebo jablečného štrúdlu
  • Med – pro alternativní medicínu je pravým pokladem, používá se k léčbě zažívacích problémů a regeneraci jater. Zároveň posiluje srdce a zklidňuje podrážděné hlasivky a bolavý krk, protože je vlastně přírodním antibiotikem. Když máte pocit, že vám dochází energie, dejte si rychle lžičku medu, nebo raději rovnou lžičky dvě, protože v sobě skrývají tolik energie, že vyčerpaný organismus rychle „nakopnou“.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky, cs.wikipedia.org, www.vimcojim.cz, www.plnezdravi.cz 

Zkuste kandovat dýni, bude chutnat jako kiwi:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 15. 1. 2022, Autor: Romana Slaninová, Profil autora: Romana Slaninová