reklama

Netradiční vánoční aranžmá, které zvládnete i vy sami

Vánoční aranžmá bezesporu patří na svátečně prostřený stůl, a to i v době adventním. Inspirujte se u nás a vyrobte si své vlastní aranžmá. Může mít skutečně velmi rozličnou podobu.

Vyrobte si originální vánoční dekoraci na sváteční stůl (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Vyrobte si snadnou vánoční dekoraci na slavnostní stůl. V tomto roce se vedle klasických tvarů objevují i poněkud netradiční dekorace, které jsou vytvořené z velkých vánočních hrnků. Jejich velkou výhodou je jednoduchost a efektivnost. 

Co k výrobě vánoční dekorace potřebujete:

  • hrneček
  • floristickou hmotu
  • větvičky
  • štípačky
  • nůžky
  • tavnou pistoli s lepidlem
  • drobné dekorace jako plátky pomeranče, rolničky, hvězdičky a podobně
  • Louskáčka
K vytvoření jednoduché vánoční dekorace toho potřebujete zdánlivě hodně, ve skutečnosti to však zase tak strašné není
K vytvoření jednoduchého vánočního aranžmá toho potřebujete zdánlivě hodně, ve skutečnosti to však zase tak strašné není (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Vánoční dekoraci na stůl vyrobíte snadno tak, že si nejprve z floristické hmoty odříznete ten správný kus. Odříznutá hmota by měla zaplnit hrneček. Pokud k tvoření použijete živé větvičky, nezapomeňte hmotu před vložením do hrníčku namočit. V případě umělých větviček dejte do hrníčku suchou hmotu. Louskáčka postavte do středu floristické hmoty. Sám o sobě by tam ale nedržel, proto ho k hmotě přilepte tavnou pistolí.

Louskáčka postavte do středu floristické hmoty
Louskáčka postavte do středu floristické hmoty (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Rozeberte větvičku na jednotlivé díly. Ty podle vlastního vkusu zapíchněte do floristické hmoty. Doporučujeme, abyste si nejprve vytvořili zápichy do kříže, které budete postupně symetricky zaplňovat. Potom zelené větvičky doplňte těmi s červenými bobulemi.

Do hmoty zapíchněte vše, co najdete na větvičce
Do hmoty zapíchněte vše, co najdete na větvičce (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Až nakonec do hrníčku zasaďte ozdoby podle svého vkusu. V našem případě tedy šišku a rolničku. O hrníček jsme pak opřeli velké krakelované skleněné srdce. Šla by tam ale také umístit starobylá zlatá hvězda nebo by se mohla k hrníčku připevnit i ozdoba ze samotvrdnoucí hmoty. Tuto dekoraci můžete postavit na stůl nebo komodu. Jde zároveň o skvělý vánoční dárek, který může dělat radost i několik let.

Zdroj informací: Pinterest

Vyrobte si chorvatskou vánoční dekoraci:

Publikováno: 19. 12. 2021, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová