reklama

Interiér zahalený do zlatých odstínů

Zlaté barvy v interiéru jsou vkusné a přitom luxusní, zajímavé a zároveň klasika. To vše dokážou zlaté akcenty v místnosti. Pozvednou prostor do další dimenze, zároveň mu dodají punc neotřelosti. Musí se s nimi však zacházet chytře a opatrně, jinak působí lacině a interiér karikují.

Interiér, zahalený do zlatých odstínů (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Zlaté barvy v interiéru vnesou do vašeho domova jas slunečních paprsků, i když je za okny celé dny nevlídné šero a chladno, brzy se stmívá. Vykouzlete si doma příjemné útulno pomocí osvětlení a zářivých odstínů. U vnitřních prostor to mohou být právě svítidla a jejich spojení s nevšedními barvami či tvary, co vám zvedne náladu. Královsky zlatavý lesk lamp nebo lustrů dovede svou hrou třpytu a záře doladit zařízení místnosti a vytvořit tak harmonii, kterou lze vnímat všemi smysly.

Vykouzlete si doma příjemné útulno pomocí osvětlení a zářivých odstínů
Vykouzlete si doma příjemné útulno pomocí osvětlení a zářivých odstínů (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Tajemství dokonalého vzhledu tkví v doplňcích
Tajemství dokonalého vzhledu tkví v doplňcích (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Zlatá barva rozsvítí každý interiér

Tajemství dokonalého vzhledu tkví v doplňcích. Jemné, téměř nenápadné, zlaté detaily dokážou opravdu přidat pomyslnou třešničku na dort sofistikovaného zařízení interiéru.

Například u bodového osvětlení nebo nástěnného svítidla se akcenty ve zlatých tónech prezentují skutečně velmi decentně a jsou tak vhodné jak pro vyznavače velmi střídmé klasiky, tak i pro příznivce eklektického stylu. Jsou ideální i do malých prostor. Svítidla s drobnými doplňky v odstínech zlaté se hodí do téměř jakékoli místnosti, záleží pouze na tvaru a provedení.

U bodového osvětlení nebo nástěnného svítidla se akcenty ve zlatých tónech prezentují skutečně velmi decentně
U bodového osvětlení nebo nástěnného svítidla se akcenty ve zlatých tónech prezentují skutečně velmi decentně (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Milovníkům lesku a luxusu lahodí trendy lustry, kde zlatá hraje prim
Milovníkům lesku a luxusu lahodí trendy lustry, kde zlatá hraje prim (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Honosný diadém

Milovníkům lesku a luxusu lahodí trendy lustry, kde zlatá hraje prim. Tato stropní a závěsná svítidla jsou šperkem prostoru a výborně zvládají svou roli středobodu pozornosti. Zbytek zařízení se k nim však musí volit s velkou pečlivostí, aby pak interiér nepůsobil dojmem cirkusové maringotky. Vyniknou především ve větších místnostech s barevně i tvarově spíše střídmým nábytkem. Zvládnou rozzářit i prostor v industriálním stylu, působí neotřele v kontrastu s betonem či cihlou. Přitáhnou na sebe pozornost a zjemní i na první pohled ostré hrany či drsný povrch.

Zvládnou rozzářit i prostor v industriálním stylu
Zvládnou rozzářit i prostor v industriálním stylu (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Zlatá působí magicky v kombinaci s jakoukoliv další barvou
Zlatá působí magicky v kombinaci s jakoukoliv další barvou (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Hra barev a odlesků

Zlatá působí magicky v kombinaci s jakoukoliv další barvou, proto je tento trend oblíbený také u svítidel.

Zlatý vnitřek stínidla, který díky specifickému barevnému odlesku propůjčí každé žárovce jedinečný barevný tón, je společně s kontrastní barvou vnějšku lampy v současnosti velmi vyhledávaný. Stejným způsobem funguje i LED osvětlení se zlatavým odstínem světla u LED zářivek umístěných pod stínidlem nebo u unikátních 3D stropních LED svítidel. V případě klasického svítidla lze zlatý efekt ještě více podtrhnout výběrem LED žárovky s možností volby teplých zlatých tónů světla.

Zlatý vnitřek stínidla, který díky specifickému barevnému odlesku propůjčí každé žárovce jedinečný barevný tón, je společně s kontrastní barvou vnějšku lampy v současnosti velmi vyhledávaný
Zlatý vnitřek stínidla, který díky specifickému barevnému odlesku propůjčí každé žárovce jedinečný barevný tón, je společně s kontrastní barvou vnějšku lampy v současnosti velmi vyhledávaný (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Svítidla s drobnými doplňky v odstínech zlaté se hodí do téměř jakékoli místnosti
Svítidla s drobnými doplňky v odstínech zlaté se hodí do téměř jakékoli místnosti (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Dokonalý chameleon

Nejste si jisti tím, zda vás výrazná zlatá brzy neomrzí? Nebo máte náladu na zlatavé tóny pouze někdy, ale jindy vás láká jiné barevné spektrum? V takovém případě je ideální vsadit na chytré osvětlení. Jedná se o LED svítidla nebo speciální LED žárovky s možností nastavení i střídání barev dle vaší osobní volby, funkcí stmívání či dalšími vymoženostmi. Na výběr jsou například produkty Philips HUE, EGLO Crosslink nebo smart svítidla TOP LIGHT.

Nejste si jisti tím, zda vás výrazná zlatá brzy neomrzí? Vsaďte na stmívací vypínače
Nejste si jisti tím, zda vás výrazná zlatá brzy neomrzí? Vsaďte na stmívací vypínače (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Stmívání je možné regulovat i dálkovým ovládání
Stmívání je možné regulovat i dálkovým ovládání (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.

Publikováno: 5. 12. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce